Kalisz: złodziej ukradł słoiki z miodem, grozi mu 10 lat więzienia

Autor:
FC//rzw
Źródło:
PAP, TVN24 Poznań
Do zdarzenia doszło w Kaliszu
Do zdarzenia doszło w Kaliszu
Google Maps
Google MapsDo zdarzenia doszło w Kaliszu

Złodziejowi, który ukradł ze sklepu w Kaliszu dziesięć słoików miodu, grozi dziesięć lat więzienia. Łup ma stosunkowo niewielką wartość, ale doszło do włamania. - W przypadku kradzieży z włamaniem wartość skradzionych przedmiotów nie ma znaczenia - wyjaśnia Anna Jaworska-Wojnicz z kaliskiej policji.

W poniedziałek kaliska policja otrzymała zgłoszenie, że do jednego ze sklepów spożywczych w śródmieściu ktoś się włamał. - Do zdarzenia doszło w niedzielę. Sprawca dostał się do sklepu przez okno. Zgłoszenie o kradzieży z włamaniem otrzymaliśmy od właściciela sklepu - mówi Anna Jaworska-Wojnicz z kaliskiej policji.

Jak się okazało, łupem złodzieja padło jedynie dziesięć słoików z miodem.

OGLĄDAJ TVN24 NA ŻYWO W TVN24 GO >>>

Skromny łup, poważne konsekwencje

Mimo stosunkowo niskiej wartości skradzionych słoików, złodziejowi grozą poważne konsekwencje. - W przypadku kradzieży z włamaniem wartość skradzionych przedmiotów nie ma znaczenia – wyjaśnia Anna Jaworska-Wojnicz, rzecznik prasowa kaliskiej policji.

Tym samym sprawcy, jeśli zostanie ujęty, grozi nawet 10 lat więzienia. - Policja prowadzi czynności w tej sprawie - przekazała Jaworska-Wojnicz.

Autor:FC//rzw

Źródło: PAP, TVN24 Poznań

Źródło zdjęcia głównego: Shutterstock

Pozostałe wiadomości