"Dzieci od blisko roku były zaniedbywane i bite". Matka i jej partner trafili do aresztu

TVN24 | Poznań

Autor:
ww/gp
Źródło:
TVN 24
"Dzieci od blisko roku były zaniedbywane i bite". Matka i jej partner w areszcieKPP Gniezno
wideo 2/6
KPP Gniezno"Dzieci od blisko roku były zaniedbywane i bite". Matka i jej partner w areszcie

Funkcjonariusze interweniowali w jednym z mieszkań w Gnieźnie. Zastali w nim kompletnie pijaną matkę dwojga dzieci. - Starsze miało otarcia naskórka na twarzy - relacjonują policjanci. Według ich ustaleń, dzieci były ofiarami przemocy domowej. Młodsze przebywa teraz na obserwacji w szpitalu.

Policjanci zostali poproszeni o interwencję w sobotę. Dotyczyła jednego z mieszkań na Starym Mieście. - Pod wskazanym adresem zastali pijaną matkę, jej partnera, 15-miesięczne i siedmioletnie dziecko - relacjonuje Anna Osińska, rzeczniczka policji w Gnieźnie. Funkcjonariusze od razu zwrócili uwagę na niewielkie obrażenia u jednego z dzieci. - Starsze z nich miało otarcia naskórka na twarzy - precyzuje Osińska.

Policjanci zdecydowali o natychmiastowym wdrożeniu procedury Niebieskiej Karty. Odebrali dzieci z mieszkania i przekazali pod opiekę najbliższej rodzinie. Dodatkowo, przeprowadzone badanie u 32-letniej matki dzieci wykazało 2,5 promila, z kolei u 49-latka 1,6 promila alkoholu.

OGLĄDAJ TVN24 W TVN24 GO >>>

Nawet osiem lat więzienia

- Sprawą zajęli się funkcjonariusze Wydziału Kryminalnego i Zespołu Prewencji Kryminalnej, Nieletnich i Patologii. Policjanci ustalili, że dzieci od blisko roku były ofiarami przemocy domowej. Były zaniedbywane i bite - podaje Anna Osińska.

Kobiecie i mężczyźnie przedstawiono zarzut znęcania się nad osobą nieporadną ze względu na wiek. W środę sąd w Gnieźnie przychylił się do wniosku prokuratury o tymczasowy areszt dla obojga na okres trzech miesięcy. Za przestępstwo znęcania się nad dzieckiem grozi kara od pół roku do ośmiu lat pozbawienia wolności.

Sąd Rodzinny zdecydował, że 15-miesięczne dziecko zostanie przez najbliższe dni na obserwacji w szpitalu. Siedmiolatek trafił pod opiekę bliskiego krewnego.

Decyzją sądu matka dzieci i jej partner trafili do aresztuKPP Gniezno

Autor:ww/gp

Źródło: TVN 24

Źródło zdjęcia głównego: KPP Gniezno