TVN24 | Poznań

Jeleń "przeleciał" nad autem. Kierowca: byłem w szoku

TVN24 | Poznań

Autor:
aa
Źródło:
TVN24
Kostrzyn. Jeleń nagle wybiegł na drogę
Kostrzyn. Jeleń nagle wybiegł na drogęinfokostrzyn.pl
wideo 2/3
infokostrzyn.plKostrzyn. Jeleń nagle wybiegł na drogę

Najpierw biegł przez pole, potem wyskoczył na drogę. Nad samochodem pana Tomasza "przeleciał" jeleń. Bliskie spotkanie ze zwierzęciem nagrała umieszczona w aucie kamera.

Pan Tomasz w minioną sobotę, po godzinie 15.30 jechał samochodem przez Brzeźno (woj. wielkopolskie). Niespodziewanie na ulicy Długiej, drogę przeciął mu jeleń. Bliskie spotkanie ze zwierzęciem zarejestrowała kamerka samochodowa. Nagranie, na którym widać, jak jeleń dosłownie przelatuje nad autem, pokazał portal infokostrzyn.pl.

- Jechałem zgodnie z przepisami, w tym miejscu jest ograniczenie do 40 kilometrów na godzinę. Byłem w szoku. Jeleń pojawił się nagle. Na szczęście nic się nie stało, ale mogło skończyć się nieco inaczej – relacjonował autor nagrania, który chce pozostać anonimowy.

Zdejmij nogę z gazu

Dzikie zwierzęta najczęściej są aktywne o poranku lub tuż po zmierzchu. Leśnicy wskazują, że szczególnie ostrożnym trzeba być między godziną 6 a 8 rano i po godzinie 16. O tej porze zwierzęta zwykle żerują. Dlatego na terenach zalesionych czy w pobliżu łąk należy zachować szczególną ostrożność.

Dzikie zwierzęta na drodze
Dzikie zwierzęta na drodze17.11 | Blisko 200 wypadków było spowodowanych przez pojawienie się dzikich zwierząt na drodze. Tak wynika ze statystyk Komendy Głównej Policji za 2017 rok. Zginęło w nich 10 osób, a 229 zostało rannych. Radzimy, co zrobić w sytuacji, kiedy spotkamy dzikie zwierzę na drodze. Materiał z programu "Raport" w TVN Turbo.TVN Turbo

Warto też pamiętać, że sarny, jelenie i dziki żyją w stadach i za pojedynczym osobnikiem mogą podążać kolejne. Wypadek z udziałem dzikiej zwierzyny może zakończyć się tragicznie. Jak podaje policja, przy prędkości samochodu 100 km/h zając uderzy w pojazd z siłą przedmiotu o wadze 125 kg. Przy tej samej prędkości samochodu 20-kilogramowa sarna to siła uderzenia porównywalna do przedmiotu ważącego blisko pół tony.

Autor:aa

Źródło: TVN24

Źródło zdjęcia głównego: infokostrzyn.pl

Pozostałe wiadomości