Na świat przyszedł samczyk lamy suri. "W brykaniu nie ma sobie równych"

Autor:
mm/gp
Źródło:
tvn24.pl
Dobrcz. Lama suri przyszła na świat w zwierzyńcu w Krainie Dolnej Wisły
Dobrcz. Lama suri przyszła na świat w zwierzyńcu w Krainie Dolnej Wisły
wideo 2/4
Dobrcz. Lama suri przyszła na świat w zwierzyńcu w Krainie Dolnej Wisły

W miejscowości Zła Wieś (woj. kujawsko-pomorskie) przyszła na świat rzadko występująca w Polsce lama suri. Rodzicami samczyka są Julian i Julka. Para została przywieziona z Nowej Zelandii.

Lamy z natury są odważne i uparte. I takie są właśnie te mieszkające w Krainie Dolnej Wisły - Julian i Julka. Para przyjechała do Polski z Nowej Zelandii.

- To rzadko występująca w Polsce rasa lam suri, która charakteryzuje się długą okrywą włosową często przypominającą "dredy" - wyjaśnia Katarzyna Olejnik z Krainy Dolnej Wisły.  

Lama czy alpaka?

Jak zauważa jednak pani Katarzyna, najważniejsza kwestia dotyczy właściwego rozpoznania zwierząt. Czesto lamy są mylone z alpakami.

- Czy to to samo zwierzę? Często słyszymy to pytanie podczas zwiedzania Krainy Dolnej Wisły od rodzin z dziećmi. To bliskie "kuzynostwo" różni nie tylko wygląd, ale i charakter. Lamy są zwierzętami wyższymi i smuklejszymi od alpak, zaś ich okrywa włosowa ma dwie warstwy, a alpak - jedną - tłumaczy Katarzyna Olejnik.

Zła Wieś. Lama suri przyszła na świat w zwierzyńcu w Krainie Dolnej WisłyKraina Dolnej Wisły

Kilka dni temu lamy suri Julian i Julka zostali rodzicami. - Powitaliśmy na świecie pięknego samczyka, który w brykaniu nie ma sobie równych - dodaje pani Katarzyna.

Podkreśla przy tym, że "mama maluszka jest bardzo opiekuńcza i z wyrozumiałością patrzy na poczynania maluszka, którego jest wszędzie pełno".

Zaślepka materiału TVN24GO
TVN24 na żywo - oglądaj w TVN24 GO
Materiał jest częścią serwisu TVN24 GO

Autor:mm/gp

Źródło: tvn24.pl

Źródło zdjęcia głównego: Kraina Dolnej Wisły

Pozostałe wiadomości