TVN24 | Pomorze

12-latka potrącona na pasach w Żabnie. Zmarła po ponad godzinie reanimacji

TVN24 | Pomorze

Autor:
mag//rzw
Źródło:
PAP
Śmiertelne potrącenie 12-latki w Żabnie
Śmiertelne potrącenie 12-latki w ŻabnieTVN24
wideo 2/9
TVN24Śmiertelne potrącenie 12-latki w Żabnie

Trójka nastolatków przechodziła przez oznakowane przejście dla pieszych w Żabnie na Pomorzu. Jeden z kierujących zatrzymał się przed pasami, ustępując pierwszeństwa, inny jednak tego nie zrobił. Potrącona została 12-letnia dziewczynka. Zmarła mimo ponadgodzinnej reanimacji. Zatrzymany 31-letni kierowca był trzeźwy.

Do tragedii doszło w niedzielę około godziny 14 na drodze wojewódzkiej nr 235 w miejscowości Żabno w powiecie chojnickim na Pomorzu.

Śmiertelne potrącenie 12-latki w Żabniepolicja w Chojnicach

OGLĄDAJ TVN24 NA TVN24 GO >>>

Przez pasy przechodziła trójka nastolatków

- Ze wstępnych ustaleń funkcjonariuszy wynika, że kierujący jadący od strony Brus zatrzymał się przed przejściem dla pieszych, ustępując pierwszeństwa trójce nastolatków, którzy przechodzili przez oznakowane przejście dla pieszych, a kierujący jadący z kierunku Chojnic z nieustalonych przyczyn nie ustąpił pierwszeństwa pieszym, w wyniku czego potrącił 12-letnią dziewczynę - przekazała młodsza aspirant Justyna Przytarska, rzeczniczka policji w w Chojnicach.

Śmiertelne potrącenie 12-latki w Żabniepolicja w Chojnicach

- Piesza, pomimo ponadgodzinnej akcji ratującej życie, w wyniku poniesionych obrażeń poniosła śmierć. Zgodnie z decyzją prokuratora zwłoki zostały zabezpieczone do badań sekcyjnych, a mężczyzna został zatrzymany i trafił do policyjnego aresztu. Teraz pod nadzorem prokuratora policjanci będą szczegółowo wyjaśniali przyczyny i okoliczności tego tragicznego wypadku - dodała Przytarska.

Kierujący 31-latek był trzeźwy. Za spowodowanie śmiertelnego wypadku, mężczyźnie grozi od 6 miesięcy do 8 lat pozbawienia wolności.

Autor:mag//rzw

Źródło: PAP

Źródło zdjęcia głównego: policja w Chojnicach

Pozostałe wiadomości