Wybrali nowego dyrektora szpitala na Zaspie

Pomorze

Wikipedia | Artur AndrzejSzpital Specjalistyczny św. Wojciecha na gdańskiej Zaspie ma nowego dyrektora

Piotr Wróblewski będzie pełnił funkcję p.o. dyrektora Szpitala Specjalistycznego im. św. Wojciecha w Gdańsku. Na razie obowiązki powierzono mu na trzy miesiące.

W ubiegłym tygodniu stanowisko dyrektora szpitala na Zaspie straciła Krystyna Grzenia. Jej odwołanie zarząd województwa pomorskiego tłumaczył "utratą zaufania i odmienną wizją zarządzania placówki".

Grzenia była dyrektorem szpitala na Zaspie była przez 15 lat.

Nowy dyrektor

Jak informuje Małgorzata Pisarewicz, rzecznik prasowy urzędu marszałkowskiego województwa pomorskiego, zarząd zadecydował o powołaniu na stanowisko Piotra Wróblewskiego.

- Nowemu dyrektorowi powierzono obowiązki na trzy miesiące - tłumaczy Pisarewicz. - Podstawowym zadaniem pana Wróblewskiego, do czasu wyłonienia docelowego zarządu szpitala, będzie zapewnienie ciągłości udzielanych świadczeń medycznych, przy zachowaniu ich wysokiej jakości, niezbędne zarówno z punktu widzenia bezpieczeństwa pacjentów, jak i pracowników szpitala na Zaspie – wyjaśnia.

Zajmował się finansami

Nowy dyrektor szpitala na Zaspie pełnił dotychczas funkcję zastępcy ds. finansowych w Pomorskim Centrum Traumatologii w Gdańsku. Z wykształcenia jest ekonomistą – absolwentem Wydziału Zarządzania na Uniwersytecie Gdańskim. Ukończył także Podyplomowe Studium Prawno-Menedżerskie na Politechnice Gdańskiej oraz studia podyplomowe w zakresie zarządzania jednostkami ochrony zdrowia na Uniwersytecie Mikołaja Kopernika w Toruniu. Posiada również uprawnienia biegłego rewidenta.

Tu znajduje się szpital na Zaspie:

Mapa Polski Targeo
Mapy dostarcza Targeo.pl

Autor: aja / Źródło: TVN24 Pomorze

Źródło zdjęcia głównego: Wikipedia | Artur Andrzej