Pomorze

Zdjęcie Anny Przybylskiej z dziećmi na aukcji WOŚP. "Wyjątkowa pamiątka"

Pomorze

27. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocytvn24
wideo 2/35

Anna Przybylska w białej sukience w towarzystwie trójki swoich dzieci - to zdjęcie wykonano niemal siedem lat temu. Zdobiło okładkę jednego z dwutygodników, a później dom aktorki. Teraz - w ramach 27. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy - może mieć je każdy.

GRUPA TVN JEST GOSPODARZEM I PARTNEREM 27. FINAŁU WIELKIEJ ORKIESTRY ŚWIĄTECZNEJ POMOCY

Plaża w Sopocie, Bałtyk i uśmiechnięta Anna Przybylska z dziećmi. Zdjęcie zostało wykonane przez Izę Grzybowską w 2012 roku dla dwutygodnika "VIVA!".

Mąż i dzieci, zmarłej w 2014 roku aktorki, z okazji 27. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy przekazali na aukcję - organizowaną przez operatora sieci komórkowej Play - to zdjęcie. Jak napisano w opisie aukcji, "Fotografia z dedykacją (...) zostanie przekazana w ręce wygranego na specjalnym spotkaniu z całą rodziną".

Aukcję "wyjątkowej pamiątki" na swoim koncie na Instagramie promuje Jarosław Bieniuk, mąż Anny Przybylskiej.

Coraz bliżej miliarda

Fundacja Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy powstała w 1993 roku. Od tego czasu co roku, na początku stycznia, organizuje wielką zbiórkę pieniędzy. Za zebrane środki kupuje i przekazuje w darze, przede wszystkim szpitalom dziecięcym w Polsce, najnowocześniejszy sprzęt medyczny.

Finał WOŚP to jednodniowa zbiórka publiczna. W ciągu 26 Finałów fundacja zebrała i przeznaczyła na wsparcie polskiej medycyny ponad 951 mln złotych.

27. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy odbywa się 13 stycznia. Orkiestra gra pod hasłem "Pomaganie jest dziecinnie proste. Gramy dla dzieci małych i bez focha". Celem zbiórki jest zakup nowoczesnego sprzętu medycznego dla specjalistycznych szpitali dziecięcych.

ZOBACZ NASZ SPECJALNY SERWIS WOŚP 2019 W TVN24

Autor: tam / Źródło: tvn24.pl

Źródło zdjęcia głównego: aukcje.wosp.org.pl