Pomorze

Wałęsa wycięty w arbuzie przez kucharskich mistrzów

Pomorze

Zdjęcie arbuza Lech Wałęsa umieścił na swoim blogu

Lech Wałęsa spotkał się dzisiaj z kucharzami, którzy wybierają się na kulinarną olimpiadę do Niemiec. W podziękowaniu za doping, kucharze przygotowali specjalnego arbuza z podobizną byłego prezydenta.

Fantazyjnie powycinany arbuz został ozdobiony też logiem Solidarności oraz rysunkiem robotnika rozbijającego sowiecką gwiazdę. Lechowi Wałęsie pomysł się spodobał.

- Ten arbuz nawet gabarytowo trochę mnie przypomina - żartował były prezydent.

Gotowanie olimpijskie

Spotkanie z kucharzami miało miejsce w restauracji na terenie stadionu PGE Arena i było oficjalną prezentacją drużyny Pomerania Culinary Team of Poland przed występem na Olimpiadzie Kulinarnej w Erfurcie. Na prestiżowe zawody pomorscy mistrzowie kuchni wybierają się na początku października.

- To już nasza trzecia olimpiada, na której zamierzamy powalczyć o najwyższe laury - zapowiadał Krzysztof Szulborski, prezes Stowarzyszenia Kucharzy Polskich. - Będziemy prezentować specjały kuchni pomorskiej - dodał.

Tajemnica kuchni

Poza arbuzem, podczas prezentacji drużyny na stole pojawiły się też wykwintne potrawy, które na olimpiadę przygotowuje polska reprezentacja. Niestety - jak wyjasnili organizatorzy - z uwagi na obawy przed czujną konkurencją - potraw nie mozna było filmować ani fotografować.

Podczas prezentacji Lech Wałęsa otrzymał też Honorowe Członkostwo Stowarzyszenia Kucharzy Polskich.

- Wsparcie prezydenta wzmacnia nas mentalnie - zapewniał Krzysztof Szulborski.

To nie pierwsze spotkanie mistrzów kuchni i byłego prezydenta. Reprezentacja kucharzy odwiedziła biuro byłego prezydenta już w czerwcu. Wtedy Lech Wałęsa załozył przygotowana dla niego czapkę szefa kuchni.

Lech Wałęsa dopinguje pomorskich kucharzylechwalesa.blip.pl

Autor: maz / Źródło: TVN24 Pomorze

Pozostałe wiadomości