Pomorze

Matka i bliźnięta zginęli na przejeździe kolejowym. Potrącił ich pociąg

Pomorze

Aktualizacja:
Policja: rodzina została potrącona przez pociąg
Policja: rodzina została potrącona przez pociągTVN24 Łódź
wideo 2/8

Trzy osoby jadące na rowerach - 31-letnia kobieta i dwoje jej ośmioletnich dzieci - zginęły po potrąceniu przez pociąg na niestrzeżonym przejeździe kolejowym w Walentowie (Kujawsko-Pomorskie). Okoliczności wypadku bada policja i prokuratura. Ruch pociągów po południu został przywrócony.

Jak po godz. 9 poinformował nas starszy kapitan Marcin Jaworski, oficer prasowy Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej we Włocławku, pociąg potrącił śmiertelnie trzy osoby na przejeździe kolejowym w Walentowie w gminie Lubień Kujawski. Do zdarzenia miało dojść około godz. 7.30.

Zginęli matka i dwoje dzieci

Niedługo po tym okazało się, że ofiarami są matka i dwoje dzieci. Wszyscy zginęli na miejscu. Kobieta miała 31 lat, bliźnięta - chłopiec i dziewczynka - po osiem lat. Byli mieszkańcami jednej z okolicznych miejscowości w gminie Lubień Kujawski.

- Ze wstępnych ustaleń wynika, że najprawdopodobniej rowerzystka wjechała na niestrzeżony przejazd kolejowy wraz ze swoimi dziećmi. Wszyscy zostali potrąceni przez jadący pociąg i ponieśli śmierć na miejscu – relacjonowała st. sierż. Anita Szefler-Ciupińska z Komendy Miejskiej Policji we Włocławku. Policjantka zdementowała także informacje, które wstępnie podali funkcjonariusze, że na potrąconą trójkę najechał drugi skład, jadący w przeciwnym kierunku.

Policja zabezpieczyła także nagranie z kamery mieszczącej się w lokomotywie pociągu. Miała ona nagrać całe zdarzenie.

- Prawdopodobną przyczyną wypadku była nieostrożność. Kobieta z jednym dzieckiem jechała na jednym rowerze, drugie dziecko jechało na odrębnym rowerze - mówi Arkadiusz Arkuszewski z Prokuratury Rejonowej we Włocławku, która prowadzi śledztwo w sprawie wypadku w ruchu lądowym. Prokurator potwierdził, że tragicznie zmarłe dzieci to bliźnięta.

Pociągi znów kursują

Policjanci z włocławskiej komendy ustalają szczegóły wypadku pod nadzorem prokuratora. Maszyniści zostali zbadani na obecność alkoholu w wydychanym powietrzu – byli trzeźwi. Okoliczności wypadku bada także komisja kolejowa.

- Po tragicznym wypadku w Walentowie koło Włocławka ruch pociągów został przywrócony. Na razie odbywa się po jednym torze - poinformował po godz. 12 Karol Jakubowski z zespołu prasowego Polskich Linii Kolejowych PKP.

Wcześniej ruch był całkowicie wstrzymany. Przewozy Regionalne na ten czas wprowadziły zastępczą komunikację autobusową na odcinku Ostrowy - Kaliska Kujawskie, a pociągi PKP Intercity były kierowane na zmienioną trasę.

Pierwszą informację o tym zdarzeniu otrzymaliśmy na Kontakt 24.

Pierwsze informacje o zdarzeniu dostaliśmy na adres Kontakt 24Kuba | Kontakt 24

Jeśli chcielibyście nas zainteresować tematem związanym z Waszym regionem - czekamy na Wasze sygnały/materiały. Piszcie na Kontakt24@tvn.pl.

Autor: eŁKa, MWS//ks / Źródło: TVN24 Pomorze/PAP

Źródło zdjęcia głównego: tvn24

Pozostałe wiadomości