TVN24 | Pomorze

Wiadomo, która prokuratura zajmie się zawiadomieniem posłanki Lewicy po urodzinach Radia Maryja

TVN24 | Pomorze

Autor:
gp
Źródło:
PAP/TVN24
Szokujące słowa Rydzyka
Szokujące słowa RydzykaTVN24
wideo 2/13
TVN24Szokujące słowa Rydzyka

Prokuratura Rejonowa Toruń Centrum-Zachód złożyła wniosek o wyłączenie z postępowania dotyczącego zawiadomienia posłanki Lewicy Joanny Scheuring-Wielgus w sprawie obchodów 29. rocznicy powstania Radia Maryja. Został on uwzględniony. Sprawą zajmie się Prokuratura Rejonowa w Golubiu-Dobrzyniu.

Zawiadomienie, które zapowiedziała w poniedziałek posłanka Lewicy, wpłynęło do toruńskiej prokuratury w środę. Zapoznał się z nim prokurator i złożył wniosek o zmianę prokuratury prowadzącej postępowanie.

- Do wniosku z Prokuratury Rejonowej Toruń Centrum-Zachód pozytywnie odniósł się prokurator okręgowy. Wniosek został umotywowany obiektywizmem prowadzonego postępowania. To standardowa procedura, z której korzysta się w niektórych sprawach - wyjaśnił rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Toruniu Andrzej Kukawski. - Sprawa została przekazana do Golubia-Dobrzynia - dodał. 

Kontrowersje wokół imprezy Radia Maryja.

"Nie może być tak, że łamane jest prawo przez ministra i pana prokuratora"

Posłanka Scheuring-Wielgus poinformowała w poniedziałek, że złożyła zawiadomienie do prokuratury w sprawie obchodów 29. rocznicy powstania Radia Maryja.

- Nie może być tak, że pan Rydzyk, pan Błaszczak, pan Ziobro stoją ponad prawem. Nie może być tak, że w Polsce są równi i równiejsi. Nie może być tak, że łamane jest prawo przez ministra i pana prokuratora - podkreśliła posłanka Lewicy.

Jej zdaniem, sobotnie obchody 29. rocznicy powstania Radia Maryja były pokazem buty i arogancji.

Arcybiskup Ryś: przepraszam wszystkich, których dotknęła wypowiedź ojca Rydzyka.

- Patrzyłam na to wszystko z obrzydzeniem, zresztą nie tylko ja. Każdego dnia na ulicach całej Polski zatrzymywani i spisywani są ludzie, którzy pokojowo demonstrują w maseczkach po ulicach. Są sprawdzani ludzie, którzy chodzą do klubów fitness, centrów handlowych - czy mają maseczkę, czy jej nie mają. A tutaj w Toruniu odbywa się regularna impreza na 200 osób, na której nie było ani sanepidu, ani policji i nikt nikogo o nic nie pyta - wskazała podczas konferencji prasowej parlamentarzystka.

Sanepid chce wyjaśnień od policji w sprawie urodzin Radia Maryja.

Pokazując zdjęcia screenów z transmisji wydarzenia, pytała o to, dlaczego księża byli w świątyni bardzo blisko siebie i bez maseczek, dlaczego minister Mariusz Błaszczak oraz Prokurator Generalny Zbigniew Ziobro przemawiali bez maseczek na twarzy.

Zawiadomienie do prokuratury złożone przez posłankę Lewicy dotyczy możliwości popełnienia przestępstwa sprowadzenia niebezpieczeństwa dla życia lub zdrowia wielu osób przez spowodowanie zagrożenia epidemiologicznego, a także łamania obostrzeń związanych ze stanem epidemii.

OGLĄDAJ TVN24 W INTERNECIE>>>

Rydzyk: Edward Janiak to współczesny męczennik mediówTV Trwam

Autor:gp

Źródło: PAP/TVN24

Pozostałe wiadomości