TVN24 | Pomorze

Podejrzani o kradzieże samochodów zatrzymani przez policję na gorącym uczynku. Akcja w oku kamery monitoringu

TVN24 | Pomorze

Autor:
MAK//rzw
Źródło:
TVN24
Policjanci zatrzymali podejrzanych o kradzieże samochodów (materiał z 25.04.2022)
Policjanci zatrzymali podejrzanych o kradzieże samochodów (materiał z 25.04.2022)TVN24
wideo 2/8
TVN24Policjanci zatrzymali podejrzanych o kradzieże samochodów

Policjanci z bronią w rękach podbiegli do nissana przy bramkach na autostradzie koło Torunia i zatrzymali dwie osoby podejrzane o kradzieże samochodów. Wszystko zarejestrowały kamery monitoringu. Jak przekazali śledczy, zatrzymani to bracia. Usłyszeli już zarzuty, a sąd zdecydował o ich tymczasowym aresztowaniu.

Policja pod nadzorem Prokuratury Okręgowej w Bydgoszczy prowadzi śledztwo dotyczące działania na terenie północnej Polski grupy osób zajmującej się kradzieżami samochodów. Sprawcy wyspecjalizowali się we włamaniach do pojazdów marki Nissan Qashqai. Policjanci z Komendy Wojewódzkiej w Bydgoszczy opublikowali film z zatrzymania dwóch mężczyzn podejrzanych o takie kradzieże.

- Jak wynika z ustaleń kryminalnych, którzy od pewnego czasu analizowali informacje dotyczące skradzionych nissanów, sprawcy kradzieży wcześniej obserwowali wytypowany samochód. Następnie za pomocą specjalistycznych urządzeń i narzędzi, po przełamaniu zabezpieczeń, odpalali auto i odjeżdżali. Ustalono także, że skradzione qashqaie "pilotowane" były z bezpiecznej odległości innym autem, którego kierowca sprawdzał, czy na trasie stoją policyjne patrole - przekazał starszy aspirant Piotr Duziak z Komendy Wojewódzkiej Policji w Bydgoszczy.

OGLĄDAJ TVN24 W INTERNECIE NA TVN24 GO >>>

Dodał, że sprawcy - według ustaleń funkcjonariuszy - zmieniali tablice rejestracyjne oraz usuwali naklejki legalizacyjne na podszybiu skradzionych samochodów. - Kradzione w taki sposób auto odstawiane było na kilka dni w ustalone miejsce, a następnie transportowane dalej, celem demontażu i sprzedaży - wyjaśnił Duziak.

Bracia usłyszeli zarzuty

Policjanci ustalili osoby podejrzewane o kradzieże.

- Ich działania pozwoliły na zatrzymanie krótko przed świętami dwóch mężczyzn – braci - na tak zwanym gorącym uczynku, to jest w trakcie transportu ostatniego ze skradzionych aut. Do zatrzymania doszło na bramkach autostradowych pod Toruniem - poinformował Duziak.

Patryk K. oraz Jakub K. usłyszeli w prokuraturze zarzuty popełnienia łącznie pięciu kradzieży z włamaniami w okresie od czerwca 2021 roku do kwietnia 2022 roku.

Zatrzymani mężczyźni usłyszeli zarzuty Policja Kujawsko-Pomorska

- Do przestępstw dochodziło na terenie Warszawy, Redy, Tczewa i Gdańska, a łączna wartość strat została oszacowana na kwotę ponad 400 tysięcy złotych - dodał Duziak.

Sąd, na wniosek prokuratora, postanowił o trzymiesięcznym areszcie dla podejrzanych. Grozi im kara do 10 lat więzienia.

W toku śledztwa, dzięki działaniom policjantów, odzyskano część skradzionych samochodów, a sprawa ma - jak twierdzą funkcjonariusze - charakter rozwojowy.

Zatrzymani mężczyźni usłyszeli zarzuty Policja Kujawsko-Pomorska

Autor:MAK//rzw

Źródło: TVN24

Źródło zdjęcia głównego: Policja Kujawsko-Pomorska

Pozostałe wiadomości