Od 20 lat jeździła bez prawa jazdy. Policjantom powiedziała, że nie miała żadnej kolizji

Autor:
mm/
tam
Źródło:
tvn24.pl
Do zdarzenia doszło w Szczytnie
Do zdarzenia doszło w Szczytnie
wideo 2/5
Do zdarzenia doszło w Szczytnie

40-latka jeździła bez prawa jazdy od 20 lat. Przyznała to w rozmowie z policjantami ze Szczytna (woj. warmińsko-mazurskie), którzy zatrzymali ją do kontroli, bo jechała bez włączonych świateł. Samochód, którym się poruszała, w styczniu został zatrzymany za brak aktualnych badań technicznych. Kobiecie grozi wysoka grzywna.

Sierżant Agata Stefaniak, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Szczytnie, poinformowała, że do zdarzenia doszło we wtorek (28 marca) na ul. Pasymskiej w Szczytnie. Policjanci zauważyli pojazd, który poruszał się bez włączonych świateł.

Czytaj też: Jechał bez prawa jazdy, znacznie przekroczył prędkość. Bo "żona jest karmiąca"

- Zatrzymali kierującą autem do kontroli drogowej. Za kierownicą siedziała 40-letnia mieszkanka powiatu olsztyńskiego. Funkcjonariusze zweryfikowali dane kobiety oraz pojazdu, którym się poruszała. Szybko wyszło na jaw, że jazda bez włączonych świateł to niejedyne wykroczenie popełnione tego dnia przez 40-latkę - przekazała policjantka.

Policja: jeździła bez prawa jazdy od 20 lat

Okazało się, że kobieta nie posiadała uprawnień do kierowania pojazdami, a samochód w ogóle nie powinien poruszać się po drodze. W styczniu 2023 roku dowód rejestracyjny pojazdu zatrzymano za brak aktualnych badań technicznych. Ponadto w rozmowie z policjantami kobieta potwierdziła, że bez prawa jazdy jeździ od 20 lat.

OGLĄDAJ PROGRAM "7 ŻYĆ" O BEZPIECZEŃSTWIE NA POLSKICH DROGACH >>>

- 40-latka w swoim zachowaniu nie widziała nic niewłaściwego. Funkcjonariuszom przyznała, że od 20 lat kieruje pojazdami bez prawa jazdy i nigdy nie była uczestnikiem zdarzenia drogowego. Za popełnione wykroczenia mieszkanka powiatu olsztyńskiego odpowie przed sądem - dodała Stefaniak.

Policja (zdjęcie ilustracyjne)Shutterstock

Policjantka podała, że zgodnie z obowiązującymi przepisami wobec osoby, która prowadzi pojazd bez uprawnień, obowiązkowo orzekany jest zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych. - Policjant obligatoryjnie przekazuje sprawę do sądu, gdzie grzywna może wynieść nawet 30 tysięcy złotych. Zatrzymany przez policję kierowca bez uprawnień obowiązkowo dostanie także zakaz kontynuowania dalszej jazdy - wyjaśniła.

Zaślepka materiału TVN24GO
TVN24 na żywo - oglądaj w TVN24 GO
Materiał jest częścią serwisu TVN24 GO

Autor:mm/ tam

Źródło: tvn24.pl

Źródło zdjęcia głównego: Shutterstock

Pozostałe wiadomości