Pomorze

Wykładowca szczecińskiej uczelni miał nagrywać kobiety w toalecie. Usłyszał zarzuty

Pomorze

Do nagrywania miało dojść w Akademii Sztuki w Szczecinie
Do nagrywania miało dojść w Akademii Sztuki w Szczecinie tvn24
wideo 2/2

Zawodowy muzyk, wykładowca Akademii Sztuki w Szczecinie, miał nagrywać korzystające z toalety i przebierające się tam kobiety. Poszkodowanych ma być kilkadziesiąt pań. Mężczyzna usłyszał zarzuty, nie pracuje już na uczelni, a toalety są sprawdzane każdego dnia.

W marcu 2017 roku jedna ze studentek Akademii Sztuki w Szczecinie zauważyła kamerę w toalecie przystosowanej dla niepełnosprawnych w budynku przy ul. Kuśmierskiej. Urządzenie było zamontowane pod umywalką i skierowane w kierunku sedesu. Kobieta zawiadomiła o sprawie dyrekcję uczelni, a ta policję.

Nagrywał wyłącznie panie

Nie wiadomo, jak długo kamera była zamontowana w toalecie, ale nieoficjalnie na uczelni mówi się o co najmniej kilku miesiącach. Z toalety tej korzystały wyłącznie kobiety, które także tutaj czasem przebierały się przed występami.

Śledczy ustalili podglądacza stosunkowo niedawno. Okazał się nim zawodowy muzyk, wykładowca uczelni na wydziale instrumentalnym. - Mężczyzna usłyszał zarzut z artykułu 191a kodeksu karnego – informuje prok. Joanna Biranowska-Sochalska, rzeczniczka Prokuratury Okręgowej w Szczecinie.

Sąd zdecydował o tymczasowym areszcie dla mężczyzny, ale po wpłaceniu 30 tysięcy złotych zabezpieczenia majątkowego, wyszedł on na wolność. Ma zakaz opuszczania kraju i dozór policyjny.

Toalety sprawdzane codziennie

Status pokrzywdzonych w sprawie ma kilkadziesiąt kobiet. To nie tylko studentki, ale i pracownice uczelni. Jak poinformowała nas Agnieszka Lisowska, rzecznik Akademii Sztuki, podejrzany w sprawie nie pracuje już na uczelni. – W czerwcu skończyła się mu umowa – mówi.

Budynek, w którym znajdowała się feralna toaleta, nie jest obecnie użytkowany. Przeznaczony jest do sprzedaży. Mimo to uczelnia wprowadziła restrykcyjne środki ostrożności. – Toalety sprawdzane są przynajmniej dwa razy dziennie pod kątem nielegalnie zamontowanych urządzeń – twierdzi Lisowska. Także studentki Akademii są bardziej czujne. Jak zdradziła nam jedna z pokrzywdzonych, wciąż ma traumę, gdy korzysta z toalety.

Jeśli chcielibyście nas zainteresować tematem związanym z Waszym regionem - czekamy na Wasze sygnały/materiały. Piszcie na Kontakt24@tvn.pl

Autor: eŁKa/gp / Źródło: TVN24 Szczecin

Źródło zdjęcia głównego: tvn24

Pozostałe wiadomości