Pomorze

Ukradł choinkę sprzed restauracji. "Potraktujmy to jako prezent dla tej rodziny"

Pomorze

Ukradł choinkę ze szczecińskiej restauracji
tvn24Ukradł choinkę ze szczecińskiej restauracji

Mężczyzna wszedł nocą na taras restauracji. Spokojnie podszedł do stojącej przed lokalem choinki. Nagle wziął ją pod pachę i szybkim krokiem odszedł. Pracownicy restauracji obracają całą sytuację w żart - Może to pomysł na przyszły rok na akcję świąteczną? "Przymierzalnia" będzie rozdawać w grudniu choinki - mówi managerka restauracji.

Półtorametrowa choinka od 6 grudnia stała przed naleśnikarnią "Przymierzalnia" w Szczecinie. We wtorek po godzinie 3 w nocy nieznany sprawca wziął drzewko pod pachę i uciekł. Cała akcja trwała 10 sekund.

- To musiało być zaplanowane. Widać, że ta osoba wiedziała, co robi. Samo drzewo było bardzo ciężkie, dwie osoby musiały je do nas wnosić - mówi Aleksandra Biza, managerka "Przymierzalni".

Właściciele restauracji obracają sytuację w żart. Nie wezwali też policji.

- Wzięliśmy to trochę półżartem. Mamy nadzieję, że choinka umili tej osobie i jej rodzinie ten świąteczny czas tak, jak umilała nam przez te ostatnie parę tygodni - dodaje Biza.

"Lubimy pomagać. Niech to będzie prezent dla tej rodziny"

Od razu po otwarciu restauracji "Przymierzalnia" jej właściciele zaangażowali się w inicjatywę "Ciepły posiłek".

- Wspomagamy szczecińskie szkoły. Co miesiąc przekazujemy część utargu na obiady dla dzieci, których nie stać na posiłek. Mamy też akcje cykliczne, podczas których w danym dniu przekazujemy ponad 50 % utargu również na program „Ciepły posiłek” - opowiada managerka.

Pracownicy naleśnikarni postanowili nie przejmować się kradzieżą i potraktować to jako kolejną pomoc.

- "Przymierzalnia" lubi rozdawać prezenty. Potraktujmy to właśnie jako prezent dla tej rodziny - śmieje się Aleksandra Biza.

Jeśli chcielibyście nas zainteresować tematem związanym z Waszym regionem - czekamy na Wasze sygnały/materiały. Piszcie na Kontakt24@tvn.pl.

Autor: MAK/gp / Źródło: tvn24

Źródło zdjęcia głównego: Monitoring restauracji "Przymierzalnia"

Pozostałe wiadomości