Pomorze

Sterydy w chińskich zupkach

Pomorze

Sterydy znaleziono w opakowaniach po chińskich zupkach
Sterydy znaleziono w opakowaniach po chińskich zupkachIzba Administracji Skarbowej w Rzeszowie
wideo 2/6

Prawie trzy kilogramy sterydów w paczkach z Chin wykryli funkcjonariusze Zachodniopomorskiego Urzędu Celno-Skarbowego. Były one ukryte w pikantnych zupkach błyskawicznych.

Szczecińscy celnicy znaleźli w sumie 2,8 kilograma sterydów anaboliczno-androgennych wartych ok. 280 tysięcy złotych w przesyłkach pocztowych z Chin, które miały trafić do odbiorców na terenie województwa zachodniopomorskiego.

- Dla uśpienia czujności opisane były przez nadawcę jako mocowania plastikowe, skrzynka elektryczna lub tonik do włosów. Wszystkie paczki miały także jednakową deklarowaną wartość 10 dolarów – informuje Małgorzata Brzoza, rzecznik prasowy Izby Administracji Skarbowej w Szczecinie.

Zamiast zupki biały proszek

Celnicy przyjrzeli się bliżej przesyłkom. W środku były opakowania chińskich zupek błyskawicznych. Okazało się, że użyto ich do przemytu białego proszku.

Próbki substancji zostały wysłane do Centralnego Laboratorium Celno-Skarbowego, które ustaliło substancję, która miała trafić do odbiorców w Polsce. – Otrzymane wyniki były jednoznaczne – w badanych próbkach znajdowały się sterydy anaboliczno androgenne, które zdaniem laboratorium KAS, mogą naruszać przepisy prawa farmaceutycznego – przekazuje Brzoza.

Sprawa została przekazana policji.

Jeśli chcielibyście nas zainteresować tematem związanym z Waszym regionem - czekamy na Wasze sygnały/materiały. Piszcie na Kontakt24@tvn.pl.

Autor: eŁKa//ec / Źródło: TVN24 Pomorze

Źródło zdjęcia głównego: Zachodniopomorski Urząd Celno-Skarbowy

Pozostałe wiadomości