Lilianka po urodzeniu mieściła się na dłoni, to najmniejszy wcześniak w historii szpitala. Żyje dzięki sprzętowi od WOŚP

Autor:
ib/
tam
Źródło:
tvn24.pl
Lilianka jest najmniejszym wcześniakiem w historii szczecińskiego szpitala
Lilianka jest najmniejszym wcześniakiem w historii szczecińskiego szpitalaTVN24
wideo 2/27
TVN24Lilianka jest najmniejszym wcześniakiem w historii szczecińskiego szpitala

Lilianka ma dziś cztery lata. Na świat przyszła jako wcześniak. Ważyła 450 gramów i mierzyła 27 centymetrów. Jest najmniejszym wcześniakiem w historii szpitala Zdroje w Szczecinie. - Wtedy potrzebowaliśmy inkubatora, respiratora. Były na nich serduszka Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy - wspomina mama dziewczynki.

Cztery lata temu dziewczynka oficjalnie została najmniejszym wcześniakiem urodzonym w szpitalu Zdroje w Szczecinie. Dzisiaj, kiedy wszystko dobrze się układa, rodzice Liliany - jak przyznają - już nawet niespecjalnie pamiętają szczegóły, które przed kilkoma laty spędzały im sen z powiek.

Mama Liliany: cieszę się tym, co mam

- Wtedy potrzebowaliśmy inkubatora, respiratora. Były na nich serduszka WOŚP. Jeszcze specjalnie przynosili sprzęt, który był na oddziale chyba pięć dni - z trudem wspomina Magdalena Urbańska, mama czterolatki.

Czytaj też: Skakali z radości, gdy na karcie zamiast "stan krytyczny" pojawił się "stan bardzo ciężki"

Dziewczynka ważyła 450 gramów i mierzyła 27 centymetrów. Jak mówi jej mama, "mieściła się na dłoni". Lekarze musieli walczyć o jej zdrowie. I podołali wyzwaniu.

- Najważniejsze, że chodzi. Cieszę się tym, co mam. Ona bardzo dużo potrafi. Są dzieci, które rodzą się później, ale są w gorszym stanie niż Lila - przyznaje pani Magdalena.

Mała Lilianka z rodzicamiTVN24

Serce dla Owsiaka

W czwartek Jerzy Owsiak odwiedził szpital Zdroje przy okazji otwarcia nowej, supernowoczesnej pracowni rezonansu magnetycznego, utworzonej m.in. dzięki wsparciu WOŚP.

Rodzice Liliany wykorzystali szansę, aby podziękować szefowi Orkiestry. Na tę okazję przygotowali specjalne serduszko z guziczków, które dziewczynka wręczyła Owsiakowi.

Czytaj też: Trojaczki, a ważyły tyle co jedno dziecko. "Jak kosmitki, nie niemowlaki z reklam"

Serce z guzików podarowane Jerzemu OwsiakowiTVN24

31. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy

Kolejny 31. już finał WOŚP odbywał się pod hasłem walki z sepsą. 31. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy odbędzie się w ostatnią niedzielę stycznia, czyli 29 stycznia 2023 roku.

Czytaj też: 31. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy już 29 stycznia. Rzeczniczka WOŚP: ostatni moment przygotowań

Zaślepka materiału TVN24GO
TVN24 na żywo - oglądaj w TVN24 GO
Materiał jest częścią serwisu TVN24 GO

Autor:ib/ tam

Źródło: tvn24.pl

Źródło zdjęcia głównego: TVN24

Pozostałe wiadomości