"Proponował dziewczynkom wejście do swojego auta"

TVN24

Do zdarzenia miało dojść w okolicach osiedla Kasztanowego w Szczecinietvn24
wideo 2/3

Miał oferować pieniądze i starać się zwabić do samochodu trzy dziewczynki. - Nie skorzystały z tego zaproszenia i niezwłocznie poinformowały o tym swoich opiekunów w szkole, którzy zgłosili to na policję - mówi sierż. Paweł Pankau ze szczecińskiej policji. Mężczyzna usłyszał już zarzuty i trafił do aresztu.

- 17 czerwca otrzymaliśmy zgłoszenie, że w pobliżu szkół w prawobrzeżnej części Szczecina nieznany mężczyzna proponował dziewczynkom, małoletnim osobom wejście do swojego pojazdu - mówi Pankau.

Jak dodaje, postawa dzieci była wzorowa. Nie tylko nie weszły do samochodu nieznajomego, ale od razu poinformowały o zdarzeniu nauczycieli. Ci z kolei powiadomili policję.

- Bardzo szybko podjęliśmy czynności w tej sprawie zmierzające do ustalenia sprawcy. Policjanci z wydziału kryminalnego od samego początku pracowali bardzo intensywnie, niemal 24 godziny na dobę nad ustalaniem sprawcy - opowiada policjant.

Dzięki pracy policji, w piątek udało się zatrzymać podejrzanego.

Zarzuty i areszt

Mężczyzna usłyszał zarzut usiłowania uprowadzenia i pozbawienia wolności osobom małoletnim. Grozi mu za to do pięciu lat więzienia.

Jak poinformowała Prokuratura Okręgowa w Szczecinie, został tymczasowo aresztowany.

W najbliższym czasie prokuratura planuje przesłuchać dziewczynki, które próbował uprowadzić mężczyzna. Śledczy gromadzą także materiał dowodowy w tej sprawie.

Jeśli chcielibyście nas zainteresować tematem związanym z Waszym regionem - czekamy na Wasze sygnały/materiały. Piszcie na Kontakt24@tvn.pl.

Autor: mak/r / Źródło: TVN24/PAP