Kot został w domu bez karmy i wody. Właścicielka miała wyjechać na wakacje

Autor:
ng/
tam
Źródło:
TOZ Starogard Gdański, TVN24
Zostawiła kocię w mieszkaniu i wyjechała na wakacje
Zostawiła kocię w mieszkaniu i wyjechała na wakacje
wideo 2/18
starogard

Właścicielka miała pozostawić małego kota bez wody i karmy i wyjechać na wakacje - tak twierdzą przedstawiciele Towarzystwa Opieki nad Zwierzętami, którzy zajęli się czworonogiem. Jak relacjonują, właścicielka w mieszkaniu zostawiła uchylone okno, a miauczenie usłyszała jedna z kobiet, która poinformowała o sprawie TOZ.

Oddział Towarzystwa Opieki nad Zwierzętami w Starogardzie Gdańskim został zaalarmowany o małym kocie pozostawionym w jednym z mieszkań na osiedlu Mikołaja Kopernika. Jak informują aktywiści, właścicielka zwierzęcia wyjechała na urlop i zostawiła je bez dostępu do wody i karmy. Jedyne, o co miała zadbać, to uchylone okno. Dzięki niemu przeraźliwe miauczenie zwierzęcia usłyszała pani Paulina, która wezwała na miejsce TOZ. Na miejscu zjawili się również policjanci i strażacy.

Przeżył, bo zostawiła uchylone okno. Przechodząca chodnikiem kobieta usłyszała przeraźliwe miauczenie i powiadomiła OTOZ
Miauczenie kota usłyszała pani Paulina, która powiadomiła służbyGdyby nie uchylone okno, kot nie przeżyłby do powrotu właścicielkiTOZ Starogard Gdański

Do interwencji doszło w poniedziałek, 25 lipca, jednak z wiedzy pracowników organizacji wynika, że zwierzę przebywało samotnie w zamknięciu co najmniej od środy.

- Być może trwało to jeszcze dłużej, ale właśnie tego dnia zaczęło dawać o sobie głośno znać - opowiada przedstawicielka starogardzkiego TOZ.

Dzięki sprawnej interwencji służb zwierzę przebywa już w domu tymczasowym, gdzie powoli dochodzi do siebie.

Przeżył, bo zostawiła uchylone okno. Przechodząca chodnikiem kobieta usłyszała przeraźliwe miauczenie i powiadomiła OTOZ
Kocię uratowane z zamkniętego mieszkania jest już w domu tymczasowymW sprawie właścicielki, która pozostawiając kota samego, bez opieki, wody i jedzenia trwają obecnie czynności. Kobiecie ma zostać postawiony zarzut znęcania się nad zwierzęciem.TOZ Starogard Gdański

- Z uwagi na młody wiek kociak po tak długim okresie odosobnienia zaczął przejawiać już problemy behawioralne. Obecnie wymaga stałego kontaktu z człowiekiem. Na razie adopcja nie wchodzi jednak w grę, ponieważ w związku z odebraniem zwierzęcia właścicielowi musimy najpierw uregulować pewne kwestie z prezydentem miasta - dodaje.

Policja wyjaśnia sprawę

Sprawę wyjaśnia policja i bada, czy doszło do znęcania się nad zwierzęciem.

- Zgodnie z artykułem 35 Ustawy o ochronie zwierząt znęcanie się nad zwierzęciem zagrożone jest karą do trzech lat pozbawienia wolności - informuje oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Starogardzie Gdańskim aspirant sztabowy Marcin Kunka.

Google Maps
Zaślepka materiału TVN24GO
TVN24 na żywo - oglądaj w TVN24 GO
Materiał jest częścią serwisu TVN24 GO

Autor:ng/ tam

Źródło: TOZ Starogard Gdański, TVN24

Źródło zdjęcia głównego: TOZ Starogard Gdański

Pozostałe wiadomości