Wjechał w ogrodzenie i uciekł. Na nagraniu widać, jak wysiada z auta i się przewraca

Autor:
MAK/
tam
Źródło:
TVN24, KMP Sopot
Wjechał w ogrodzenie i uciekł. Gdy policjanci go zatrzymali był pijany (wideo bez dźwięku)
Wjechał w ogrodzenie i uciekł. Gdy policjanci go zatrzymali był pijany (wideo bez dźwięku)KWP w Gdańsku
wideo 2/6
KWP w GdańskuWjechał w ogrodzenie i uciekł. Gdy policjanci go zatrzymali był pijany (wideo bez dźwięku)

Kierowca golfa wjechał w ogrodzenie i uciekł z miejsca zdarzenia. Na nagraniu z monitoringu widać, jak mężczyzna uderza w bramę, wysiada z samochodu i się przewraca. Wstać pomaga mu pasażer. Policjanci szybko ustalili tożsamość mężczyzn. 45-latek usłyszał już policyjne zarzuty.

Do zdarzenia - które widać na opublikowanym przez policję nagraniu - doszło we wtorek na ulicy Na Wydmach w Sopocie. Policjanci chwilę po godzinie 12 otrzymali zgłoszenie, że kierujący golfem wjechał w ogrodzenie posesji i uciekł. - Na miejsce natychmiast skierowano policjantów ruchu drogowego, którzy - w wyniku sprawdzenia w policyjnych bazach - ustalili właścicielkę uszkodzonego auta, a w wyniku dalszych działań także rysopis mężczyzny siedzącego za kierownicą - przekazała aspirant sztabowy Lucyna Rekowska, oficer prasowy Komendy Miejskiej Policji w Sopocie.

Funkcjonariusze dotarli do właścicielki samochodu i 45-latka, który miał siedzieć za kierownicą.

- Policjanci od razu zauważyli, że sopocianin jest nietrzeźwy. Mężczyzna początkowo odmawiał poddania się badaniu stanu trzeźwości. Ponadto twierdził, że nie kierował tym autem, jednak funkcjonariusze nie dali mu wiary - dodała Rekowska.

Wjechał w ogrodzenie i uciekłKMP Sopot

Uderzył w ogrodzenie, wysiadł z auta i się przewrócił

45-latek został doprowadzony do sopockiej komendy. Do jednostki policji doprowadzono również jego znajomego, który przebywał z nim w mieszkaniu i, jak ustalili funkcjonariusze, był pasażerem auta.

- Badanie stanu trzeźwości wykazało, że 45-latek ma blisko 3,4 promila alkoholu w wydychanym powietrzu, u jego znajomego alkomat pokazał ponad dwa promile alkoholu - przekazała aspirant sztabowy Rekowska.

Policja udostępniła nagranie, na którym widać, jak golf uderza w ogrodzenie. Na filmie widać też, jak mężczyzna wysiada z auta i się przewraca. Wstać pomaga mu pasażer.

Mężczyzna usłyszał zarzuty

45-latek trafił do policyjnego aresztu. Jak poinformowała Rekowska, na podstawie zgromadzonych dowodów usłyszał zarzuty związane z kierowaniem samochodu w stanie nietrzeźwości i spowodowaniem kolizji. Policjanci doprowadzą go również do prokuratury na dalsze czynności procesowe.

OGLĄDAJ TELEWIZJĘ NA ŻYWO W TVN24 GO >>>

- Jazda samochodem w stanie nietrzeźwości to przestępstwo, za które grozi do dwóch lat więzienia. Ponadto wobec sprawcy przestępstwa kierowania samochodem w stanie nietrzeźwości sąd ma obowiązek orzec zakaz prowadzenia pojazdów na minimum trzy lata oraz świadczenie pieniężne w kwocie nie niższej niż pięć tysięcy złotych - dodała oficer prasowy.

Autor:MAK/ tam

Źródło: TVN24, KMP Sopot

Źródło zdjęcia głównego: KWP Gdańsk

Pozostałe wiadomości