TVN24 | Pomorze

Wichura zerwała iglicę z kościoła świętego Jacka w Słupsku

TVN24 | Pomorze

Autor:
js
Źródło:
Radio Gdańsk, TVN24
Wichura zerwała iglicę z kościoła świętego Jacka w Słupsku
Wichura zerwała iglicę z kościoła świętego Jacka w SłupskuŁukasz Adamowicz/TVN24
wideo 2/6
Łukasz Adamowicz/TVN24Wichura zerwała iglicę z kościoła świętego Jacka w Słupsku

Wichura zerwała w piątek wieczorem iglicę zabytkowego kościoła świętego Jacka w Słupsku. Konstrukcja uszkodziła dach kościoła oraz domu parafialnego, gdzie przebywają uchodźcy z Ukrainy. Ksiądz Zbigniew Krawczyk, proboszcz parafii Mariackiej w Słupsku, przekazał, że do zdarzenia doszło podczas mszy świętej.

W piątek wieczorem w wielu miejscach Polski przeszły burze. W Słupsku wiatr zerwał iglicę XV-wiecznego kościoła świętego Jacka.

Ksiądz Zbigniew Krawczyk, proboszcz parafii Mariackiej w Słupsku, przekazał w rozmowie z Radiem Gdańsk, że do zdarzenia doszło podczas mszy świętej, która rozpoczęło się o godzinie 18. - Przeszła straszna wichura. Została zniszczona iglica z krzyżem, która spadła na nowo zrobiony dach niszcząc część tego dachu - powiedział. Dodał, że została zniszczona również część dachu domu parafialnego, gdzie przebywają osoby z Ukrainy.

Wichura zerwała iglicę z kościoła św. Jacka w SłupskuŁukasz Adamowicz

Ksiądz poinformował, że nikt nie został poszkodowany. - Cała główna część kościoła nadal jest w dobrym stanie - powiedział.

Wiceprezydent Słupska: okazało się, że iglica była spróchniała

- Sprawdziliśmy, co się stało z iglicą, jak ona wyglądała - mówił wiceprezydent Słupska Marek Goliński. Dodał, że wyglądało to od zawsze tak jakby ta iglica była miedziana, ale taka była tylko z zewnątrz.

Uszkodzony dach kościoła świętego Jacka w SłupskuŁukasz Adamowicz

- Okazuje się, że iglica w środku była drewniana, ale niestety bardzo spróchniała i pewnie to było powodem, przy ogromnej wichurze, że po prostu spadła - powiedział.

Tysiące interwencji po piątkowych burzach

Rzecznik prasowy komendanta głównego Państwowej Straży Pożarnej bryg. Karol Kierzkowski przekazał w sobotę rano w TVN24, że przez ostatnią dobę straż pożarna interweniowała blisko 3,7 tysiąca razy.

- W tym w piątek to są 3582 akcje, głównie na Pomorzu, czyli województwa pomorskie, zachodniopomorskie i kujawsko-pomorskie - tutaj mieliśmy najwięcej zgłoszeń - mówił. 

W wyniku gwałtownych zjawisk rannych zostało siedem osób.

Około 3,7 tysiąca interwencji po piątkowych burzach
Około 3,7 tysiąca interwencji po piątkowych burzachTVN24
Zaślepka materiału TVN24GO
TVN24 na żywo - oglądaj w TVN24 GO
Materiał jest częścią serwisu TVN24 GO

Autor:js

Źródło: Radio Gdańsk, TVN24

Źródło zdjęcia głównego: Łukasz Adamowicz

Pozostałe wiadomości