TVN24 | Pomorze

74-letni mężczyzna miał w beczkach około 22 kilogramy narkotyków. Grozi mu 20 lat więzienia

TVN24 | Pomorze

Autor:
eŁKa//ec
Źródło:
TVN24 Pomorze
Na posesji 74-latka odkryto narkotyki i broń
Na posesji 74-latka odkryto narkotyki i brońKPP w Sławnie
wideo 2/5
KPP w SławnieNa posesji 74-latka odkryto narkotyki i broń

Policjanci na posesji 74-latka szukali nielegalnego tytoniu, a znaleźli narkotyki o czarnorynkowej wartości około miliona złotych oraz broń. Dodatkowo starszy mężczyzna zaproponował im pokaźną łapówkę. Resztę życia może spędzić w więzieniu.

Funkcjonariusze ze Sławna dostali informację, że 74-letni mieszkaniec tej miejscowości Stefan I. może posiadać nielegalny tytoń. - Udali się w rejon miejsca zamieszkania 74-letniego mieszkańca Sławna i podjęli obserwację – relacjonuje nam Anna Grabowska z Prokuratury Rejonowej w Sławnie.

W pewnym momencie zauważyli, że starszy mężczyzna podjeżdża autem przed pomieszczenie gospodarcze na posesji i zaczyna wyładowywać tajemniczo wyglądające worki. Policjanci pozwolili mu skończyć, po czym zaczęli legitymowanie i przeszukanie.

Marihuana była w beczkach na kiszoną kapustęKPP w Sławnie

Broń, narkotyki i nielegalny tytoń

- Wtedy mężczyzna zaproponował im po 10 tysięcy złotych. Policjanci odmówili – opowiada prokurator Grabowska. W trakcie przeszukania wyszło na jaw, czemu 74-latek zdecydował się na tak ryzykowny krok – na jego posesji znaleziono 5 kilogramów amfetaminy i około 17 kilogramów marihuany. Były one ukryte w plastykowych beczkach do kiszenia kapusty oraz w workach jutowych.

Ponadto odkryto broń wraz z amunicją, na którą mężczyzna nie miał pozwolenia, a także 230 kilogramów nielegalnego tytoniu, którego funkcjonariusze szukali. Wszystkie nielegalne substancje - czyli narkotyki oraz tytoń - mają czarnorynkową wartość około 2,5 miliona złotych.

OGLĄDAJ TVN24 NA ŻYWO W TVN24 GO >>>

- Za wszystkie czyny 74-latkowi grozi w sumie 20 lat pozbawienia wolności – podsumowuje Grabowska. Prokuratura zawnioskowała do sądu o tymczasowy areszt dla podejrzanego, na co sąd w piątek rano przystał. Mężczyzna był już wcześniej karany.

Autor:eŁKa//ec

Źródło: TVN24 Pomorze

Źródło zdjęcia głównego: KPP w Sławnie

Pozostałe wiadomości