Wynieśli starszą kobietę z płonącego ścierniska

Autor:
mm/gp
Źródło:
tvn24.pl
Aleksandrów Kujawski. Uratowali kobietę z pożaru rżyska
Aleksandrów Kujawski. Uratowali kobietę z pożaru rżyska
wideo 2/5
Aleksandrów Kujawski. Uratowali kobietę z pożaru rżyska

Policjanci z Aleksandrowa Kujawskiego (woj. kujawsko-pomorskie) uratowali życie 93-letniej kobiecie, która po zasłabnięciu leżała na płonącym ściernisku. Dwaj młodsi aspiranci - Dawid Kaszubowski i Maciej Korzeniewski - przenieśli ją w bezpieczne miejsce i przekazali pod opiekę ratowników.

Do zdarzenia doszło w poniedziałek (8 sierpnia) około 16.45 w miejscowości Przybranowo. Patrolujący teren gminy mł. asp. Dawid Kaszubski oraz mł. asp. Maciej Korzeniewski zauważyli pożar na polu uprawnym, znajdującym się pomiędzy posesjami.

- Okazało się, że na szerokości stu metrów płonie ściernisko. Funkcjonariusze wbiegli w ogień i znaleźli leżącą starszą kobietę, która była wycieńczona i nie mogła o własnych siłach się wydostać. Policjanci natychmiast wynieśli ją w bezpieczne miejsce i wezwali pogotowie - poinformowała mł. asp. Agnieszka Czerny z Komendy Powiatowej Policji w Aleksandrowie Kujawskim.

Gasili pożar

Gdy kobieta znalazła się pod opieką ratowników, mundurowi zajęli się gaszeniem ognia, by ten nie rozprzestrzenił się na sąsiadujące posesje. Później zajęli się tym przybyli na miejsce strażacy.

Z uwagi na panujące wysokie temperatury i suszę, szczególnie teraz w porze wakacyjnych podróży, odpoczynku i pracy związanej z okresem żniw, policjanci apelują o zachowanie rozwagi, a także ostrożności w obchodzeniu się z ogniem.

Pamiętajmy, że każde lekkomyślne zachowanie, jak np. wyrzucenie niedopałka czy wypalanie traw może doprowadzić do tragedii. Jeśli jesteś świadkiem pożaru lub innego niebezpiecznego zdarzenia dzwoń na numer alarmowy 112. 

Zaślepka materiału TVN24GO
TVN24 na żywo - oglądaj w TVN24 GO
Materiał jest częścią serwisu TVN24 GO

Autor:mm/gp

Źródło: tvn24.pl

Źródło zdjęcia głównego: KWP Bydgoszcz

Pozostałe wiadomości