Weszli do domu, pobili mieszkańców i ich okradli. Zostali zatrzymani

Autor:
mm/tok
Źródło:
PAP
Pomorze. Sprawcy brutalnego napadu zostali zatrzymani przez policję
Pomorze. Sprawcy brutalnego napadu zostali zatrzymani przez policję
wideo 2/5
Pomorze. Sprawcy brutalnego napadu zostali zatrzymani przez policję

Policjanci z Pomorza zatrzymali dwóch mężczyzn, którzy włamali się do jednego z domów na terenie powiatu gdańskiego, pobili i okradli jego mieszkańców. Jeden z zatrzymanych jest podejrzany także o włamanie do jubilera z 2015 roku.

Funkcjonariusze z Pomorza pracowali nad sprawą od 22 lutego br., kiedy to "bezwzględni przestępcy wtargnęli do domu jednorodzinnego na terenie powiatu gdańskiego, pobili, obezwładnili, skrępowali plastikowymi kajdankami jego domowników, grozili im użyciem broni" - podał w poniedziałek rzecznik prasowy Komendy Wojewódzkiej Policji w Gdańsku podkomisarz Karina Kamińska.

CZYTAJ RÓWNIEŻ: Sprawcy napadu na konwój zatrzymani Sprawcy splądrowali dom i ukradli z niego m.in. pieniądze w różnych walutach, biżuterię, zegarki o łącznej wartości ponad 197 tys. złotych. Funkcjonariusze ustalili tożsamość dwóch mężczyzn, którzy mogli mieć związek z tym przestępstwem.

Weszli o świcie do mieszkań

Podkom. Kamińska podkreśliła, że podejrzani o napad mężczyźni zostali zatrzymani 8 marca br. "Kryminalni i śledczy, z udziałem policjantów z Pruszcza Gdańskiego oraz z Samodzielnego Pododdziału Kontrterrorystycznego Policji w Gdańsku o świcie weszli do mieszkań podejrzanych" - relacjonowała podkom. Kamińska.

Dodała, że policjanci zabezpieczyli drogi ich potencjalnej ucieczki. "Zaskoczeni mężczyźni nie stawiali żadnego oporu i błyskawicznie zostali zatrzymani. Następnie kryminalni przeszukali ich mieszkania, w których zabezpieczyli rzeczy, które mogą mieć związek ze sprawą" - wskazywała.

Podejrzani o brutalny napad zostali zatrzymani przez policjęPomorska Policja

Napad na rodzinę i kradzież. Podejrzani usłyszeli zarzut

Zatrzymani mężczyźni zostali doprowadzeni do pomieszczenia dla osób zatrzymanych, a następnie do Prokuratury Rejonowej w Pruszczu Gdańskim. Tam ogłoszono im zarzut m.in. dokonania rozboju z użyciem niebezpiecznego narzędzia, za co grozi do 12 lat więzienia.

Podejrzani o brutalny napad zostali zatrzymani przez policjęPomorska Policja

Decyzją sądu najbliższe trzy miesiące w areszcie spędzi 43-latek, o co wnioskowała prokuratura i śledczy. Drugi z mężczyzn - 49-latek - został objęty dozorem. Ponadto, dzięki pracy śledczych i policjantów z laboratorium kryminalistycznego policji, 43-latek usłyszał zarzut kradzieży z włamaniem do jubilera, do którego doszło w 2015 roku w Gdańsku.

Miał ukraść biżuterię o znacznej wartości

Podkom. Kamińska podała, że mężczyzna podejrzany jest o włamanie do jubilera mieszczącego się na terenie galerii handlowej. Ukradł wówczas biżuterię o wartości 170 tys. zł. "Rozwiązanie sprawy było możliwe dzięki zabezpieczonym wówczas na miejscu przestępstwa przez policyjnych techników śladów kryminalistycznych. Porównanie ich ze śladami zabezpieczonymi do sprawy rozboju pozwoliło na ustalenie, że związek z włamaniem do jubilera ma zatrzymany przez kryminalnych 43-latek" - przekazała.

Policjanci nie wykluczają kolejnych zatrzymań.

Zaślepka materiału TVN24GO
TVN24 na żywo - oglądaj w TVN24 GO
Materiał jest częścią serwisu TVN24 GO

Autor:mm/tok

Źródło: PAP

Źródło zdjęcia głównego: Pomorska Policja

Pozostałe wiadomości