Polskie "Malediwy" powstały przez przypadek i niedługo znikną

Autor:
MAK/gp
Źródło:
TVN24
W Kuźnicy powstały wyspy
W Kuźnicy powstały wyspy TVN24/ Zdjęcia Arkadiusz Renc
wideo 2/4
TVN24/ Zdjęcia Arkadiusz Renc W Kuźnicy powstały wyspy

Niedaleko portu w Kuźnicy na Półwyspie Helskim powstało kilka małych wysepek. Jasny piasek na środku morza skojarzył się obserwującym z "polskimi Malediwami". Jak mówi jednak zastępca dyrektora Urzędu Morskiego w Gdyni, wyspy powstały przez przypadek i niedługo zostaną usunięte.

Wyspy powstały na Zatoki Puckiej podczas prac nad poszerzaniem i pogłębianiem portu w Kuźnicy. - Powstały, bo został odłożony urobek z toru podejściowego na takie składowisko technologiczne. W tym momencie wykonawca miał trochę za krótki rurociąg i za chwilę przystąpi do likwidacji tych "Malediwów". Piasek znajdzie się na brzegu - mówi Anna Stelmaszyk-Świerczyńska zastępca dyrektora Urzędu Morskiego w Gdyni ds. Technicznych.

Jak dodaje powstanie wysepek, "to nie był celowy zabieg", ale został odkryty przez osoby fotografujące morze z drona i zostało to nagłośnione.

Wyspy powstały w KuźnicyTVN24

"Wejście jest bardzo niebezpieczne, absolutnie odradzam"

Anna Stelmaszyk-Świerczyńska podkreśla, że wyspy można podziwiać tylko z brzegu lub z powietrza.

- Wchodzenie byłoby bardzo niebezpieczne. To świeżo usypany piasek, który jest w 90 procentach pod wodą - mówi. - Wejście jest bardzo niebezpieczne, absolutnie odradzam - dodaje.

Zaślepka materiału TVN24GO
TVN24 na żywo - oglądaj w TVN24 GO
Materiał jest częścią serwisu TVN24 GO

Autor:MAK/gp

Źródło: TVN24

Źródło zdjęcia głównego: TVN24

Pozostałe wiadomości