Bracia jechali hulajnogą, upadli na chodnik. Po 11-latka przyleciał śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego

Autor:
mm/
tam
Źródło:
tvn24.pl
Do wypadku doszło w Piszu
Do wypadku doszło w PiszuKPP Pisz
wideo 2/5
Do wypadku doszło w Piszu

Wypadek w Piszu (woj. warmińsko-mazurskie) z udziałem dwóch braci jadących hulajnogą elektryczną. Kierował 11-latek, a pasażerem był 12-latek. Chłopiec w pewnym momencie gwałtownie zahamował. Nastolatkowie przewrócili się i upadli na chodnik. Młodszy z nich został zabrany śmigłowcem Lotniczego Pogotowia Ratunkowego do szpitala.

Do zdarzenia doszło w niedzielę po godzinie 17 na skrzyżowaniu ul. Długiej i ul. Batorego w Piszu. Dwóch braci w wieku 11 i 12 lat jechało hulajnogą elektryczną. - Ze wstępnych ustaleń funkcjonariuszy wynika, że 11-latek jechał hulajnogą elektryczną po chodniku. Razem z nim podróżował jego 12-letni brat. W pewnym momencie kierujący hulajnogą gwałtownie zahamował, w wyniku czego chłopcy przewrócili się i upadli na chodnik - poinformowała nadkomisarz Anna Szypczyńska, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Piszu.

Czytaj też: Nastolatki jechały hulajnogą po chodniku, potrąciły pieszą. Nagranie ku przestrodze

Lądował śmigłowiec LPR. 11-latek trafił do szpitala

Jak dodała policjantka, istniało podejrzenie, że 11-latek ma uraz kręgosłupa. Został zabrany śmigłowcem do szpitala w Olsztynie.

Chłopcy jechali hulajnogąKPP w Piszu

- Po przeprowadzonych badaniach okazało się, że chłopcu na szczęście nic poważnego się nie stało. Funkcjonariusze będą wyjaśniali wszelkie okoliczności tego zdarzenia. Będą między innymi ustalali, czy chłopiec miał uprawnienia do tego, by jeździć hulajnogą elektryczną - przekazała Szypczyńska.

Czytaj też: Potrącił dwóch chłopców jadących na hulajnodze. Nagranie

Policja przypomina: zakaz przewożenia osób hulajnogą

Policjanci przypominają, że do kierowania hulajnogą elektryczną przez osoby w wieku od 10 lat do 18 lat wymagane jest posiadanie tych samych uprawnień, co w przypadku kierowania rowerem, czyli karty rowerowej lub prawa jazdy kategorii AM, A1, B1 lub T. Dla osób, które ukończyły 18 lat, dokument taki nie jest wymagany.

Dwaj bracia jechali hulajnogą, jeden z nich trafił do szpitalaKPP w Piszu

- Przepisy zabraniają między innymi przewożenia hulajnogą elektryczną innych osób, zwierząt i przedmiotów. Przewożenie innej osoby, zwierzęcia lub ładunku będzie karane mandatem w wysokości 100 złotych - wyjaśniła oficer prasowy policji w Piszu.

Zaślepka materiału TVN24GO
TVN24 na żywo - oglądaj w TVN24 GO
Materiał jest częścią serwisu TVN24 GO

Autor:mm/ tam

Źródło: tvn24.pl

Źródło zdjęcia głównego: KPP w Piszu

Pozostałe wiadomości