TVN24 | Pomorze

Pękła ściana budynku w Stargardzie. Wszyscy mieszkańcy ewakuowani

TVN24 | Pomorze

Autor:
eŁKa/rzw
Źródło:
TVN24 Szczecin/Konatkt24
Do zdarzenia doszło w Stargardzie
Do zdarzenia doszło w StargardzieGoogle Maps
wideo 2/8
Stargard

Czteropiętrowy budynek mieszkalny z lokalami usługowymi w Stargardzie (województwo zachodniopomorskie) został zamknięty po wykryciu pęknięcia ściany. Wszystkie osoby, które przebywały w środku, zostały ewakuowane. Trwa analiza, czy kamienica będzie mogła być w dalszym ciągu użytkowana. Informację o zdarzeniu i zdjęcia budynku otrzymaliśmy na Kontakt 24.

Jak przekazał w rozmowie z tvn24.pl młodszy brygadier Paweł Różański, oficer prasowy Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Stargardzie, około godziny 8.36 w czwartek służby zostały wezwane do budynku przy ulicy Armii Krajowej, w którym pękła ściana.

Pęknięta ściana budynku w StargardzieKontakt 24/Mati

Zbadają, czy budynek jest bezpieczny

Uszkodzenia konstrukcji okazały się na tyle poważne, że podjęto decyzję o ewakuacji wszystkich przebywających w budynku – w sumie 19 osób, w tym pięciorga dzieci. W czteropiętrowej kamienicy oprócz mieszkań znajdują się sklepy i lokale usługowe.

– Nikt nie został poszkodowany. Trwa odłączanie instalacji gazowej i elektrycznej – przekazał nam Różański. Na miejsce przybył także inspektor nadzoru budowlanego, który zdecyduje, czy budynek jest bezpieczny.

Informację o zdarzeniu i zdjęcia budynku dostaliśmy na Kontakt 24.

Pęknięta ściana budynku w StargardzieKontakt 24/Mati

Autor:eŁKa/rzw

Źródło: TVN24 Szczecin/Konatkt24

Źródło zdjęcia głównego: Kontakt 24/Mati

Pozostałe wiadomości