Zmienił nagle pas i wjechał wprost pod nadjeżdżającą ciężarówkę

Autor:
mm/tok
Źródło:
TVN24 Pomorze
Olsztyn. Zderzenie samochodu osobowego z ciężarówką
Olsztyn. Zderzenie samochodu osobowego z ciężarówką
wideo 2/5
Olsztyn. Zderzenie samochodu osobowego z ciężarówką

Zderzenie samochodu osobowego z ciężarówką na ul. Bałtyckiej w Olsztynie (woj. warmińsko-mazurskie). Osoba podróżująca samochodem osobowym została wydobyta przez strażaków i przewieziona do szpitala.

Do zderzenia pojazdów doszło w poniedziałkowy poranek na ul. Bałtyckiej w Olsztynie. Samochód osobowy z nieustalonych na razie przyczyn zjechał na przeciwległy pas i zderzył się z ciężarówką.

Do poważnego wypadku doszło na ul. Bałtyckiej w OlsztynieKMP Olsztyn

"Ze wstępnych ustaleń wynika, że 58-letni kierujący volvo z nieznanych przyczyn zjechał na przeciwległy pas i zderzył się z iveco. Jedna osoba trafiła do szpitala" - przekazała w komunikacie prasowym Komenda Miejska Policji w Olsztynie.

Wypadek w Olsztynie. Strażacy wydobyli z pojazdu poszkodowanego

Strażacy, by dotrzeć do poszkodowanego, musieli użyć sprzętu hydraulicznego i rozcinać karoserię pojazdu. Wiadomo, że kierowcy ciężarówki nic poważnego się nie stało. Na miejscu pracowały trzy zastępy straży pożarnej.

Zderzenie samochodu osobowego z ciężarówką w OlsztynieKM PSP Olsztyn

"Strażacy na miejscu wypadku zastali potężnie rozbity samochód osobowy, w którym uwięziony był przytomny mężczyzna. Natychmiast przystąpili do wykonania dostępu do poszkodowanego. Przy pomocy hydraulicznych narzędzi ratowniczych usunęli dach z pojazdu oraz rozparli zdeformowane elementy karoserii, a także odciągnęli kolumnę kierowniczą. Działania strażaków polegały również na zabezpieczeniu rozbitych samochodów pod względem pożarowym" - przekazała Komenda Wojewódzka Państwowej Straży Pożarnej w Olsztynie

Utrudnienia trwały około dwóch godzin, a droga w miejscu wypadku była zablokowana.

Do poważnego wypadku doszło na ul. Bałtyckiej w OlsztynieKMP Olsztyn

Jak poinformowała przed godziną 11 w komunikacie prasowym na Twitterze olsztyńska policja, droga została odblokowana, ruch odbywa się bez przeszkód.

Zaślepka materiału TVN24GO
TVN24 na żywo - oglądaj w TVN24 GO
Materiał jest częścią serwisu TVN24 GO

Autor:mm/tok

Źródło: TVN24 Pomorze

Źródło zdjęcia głównego: KMP Olsztyn

Pozostałe wiadomości