Olsztyn. Miał napadać na sklepy uzbrojony w nóż. Policja szuka tego mężczyzny

Autor:
ng/
tam
Źródło:
KMP Olsztyn
Miał napadać na sklepy uzbrojony w nóż. Policja poszukuje podejrzewanego
Miał napadać na sklepy uzbrojony w nóż. Policja poszukuje podejrzewanegoKMP Olsztyn
wideo 2/4
olsztyn

Policjanci poszukują mężczyzny, który może mieć związek z napadami na dwa sklepy w Olsztynie, do których doszło na początku tego roku. Sprawca napadów zażądał od ekspedientek pieniędzy, grożąc im użyciem noża. Policja pokazuje nagranie z podejrzewanym i prosi o pomoc w dotarciu do mężczyzny.

Olsztyńscy policjanci prowadzą postępowanie w sprawie usiłowania rozbojów. Do dwóch takich zdarzeń doszło 5 stycznia 2023 roku w krótkich odstępach czasu w sklepach na terenie Olsztyna.

Teraz funkcjonariusze zdecydowali się opublikować fragment zabezpieczonego w tej sprawie materiału z kamer monitoringu. Na nagraniu widać mężczyznę, który - zdaniem policji - może mieć związek z przestępstwami.

Olsztyńscy policjanci poszukują mężczyzny, który może mieć związek z napadami na dwa olsztyńskie sklepy, do których doszło na początku tego roku. Sprawca zażądał od ekspedientek pieniędzy, grożąc im użyciem noża.
Policja poszukuje mężczyzny, który może mieć związek z przestępstwamiKMP Olsztyn

- W obu przypadkach nieznany na ten moment sprawca wszedł do lokalu handlowego i grożąc użyciem noża, zażądał od ekspedientek wydania gotówki. Ostatecznie napastnik został spłoszony ze sklepów przez innych klientów czy poprzez włączenie alarmu, po czym uciekł w nieznanym kierunku - informuje Andrzej Jurkun z zespołu prasowego Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie.

W wyniku zdarzeń nikomu nic się nie stało.

Policja prosi o pomoc

Osoby, które rozpoznają mężczyznę, proszone są o kontakt z Komendą Miejską Policji w Olsztynie. Informacje można przekazywać osobiście, telefonicznie: 47 731 34 24, mailowo: naczelnik.ppz@olsztyn.ol.policja.gov.pl lub kontaktując się bezpośrednio z policjantem prowadzącym postępowanie pod numerem telefonu: 47 731 34 34. Policja zapewnia anonimowość.

Zaślepka materiału TVN24GO
TVN24 na żywo - oglądaj w TVN24 GO
Materiał jest częścią serwisu TVN24 GO

Autor:ng/ tam

Źródło: KMP Olsztyn

Źródło zdjęcia głównego: KMP Olsztyn

Pozostałe wiadomości