"Pojazd się stoczył i śmiertelnie przygniótł trzyletniego chłopca"

TVN24 | Pomorze

Autor:
gp
Źródło:
PAP/TVN24/Kontakt24
Tragiczny wypadek w miejscowości Nakomiady pod KętrzynemGoogle
wideo 2/6
Nakomiady

Tragiczny wypadek w miejscowości Nakomiady pod Kętrzynem (woj. warmińsko-mazurskie). Maszyna budowlana śmiertelnie potrąciła trzyletniego chłopca. Sprawę wyjaśnia prokuratura w Kętrzynie.

Do tragicznego wypadu doszło na prywatnej posesji. - Otrzymaliśmy zgłoszenie w poniedziałek około godziny 18 - przekazała. aspirant Ewelina Piaścik, oficer prasowa Komendy Powiatowej Policji w Kętrzynie.

OGLĄDAJ TVN24 W INTERNECIE NA TVN24 GO >>>

Według wstępnych ustaleń policji wyłączona maszyna stała na niewielkim wniesieniu. Trzyletni chłopiec bawił się w pobliżu, gdy ta samoistnie stoczyła się na dziecko i śmiertelnie je przygniotła.

Chłopiec przebywał wówczas pod opieką trzeźwej matki. - Cała rodzina została objęta pomocą psychologiczną - dodała policjantka.

Policjanci zabezpieczyli maszynę na parkingu strzeżonym. Okoliczności sprawy wyjaśnia prokuratura w Kętrzynie.

Uważajmy przy obsłudze maszyn i urządzeń rolniczych, ale także podczas transportu, dojazdu, czy powrotu z pola. Pamiętajmy, że obsługa maszyn rolniczych wymaga dużego doświadczenia i ostrożności. Przyczyną wypadków zwykle jest nieprzestrzeganie podstawowych zasad bezpieczeństwa związanych zarówno z przygotowaniem maszyn do pracy, jak i samej obsługi urządzeń rolniczych. Chwila nieuwagi, zmęczenie podczas wykonywania z pozoru prostych czynności niejednokrotnie może skończyć się tragicznie. Pamiętajmy również o tym, że pracujące maszyny stanowią duże zagrożenie dla samego operatora jak również dzieci, które nie zawsze potrafią przewidzieć skutki ich działania.

Google

Autor:gp

Źródło: PAP/TVN24/Kontakt24

Źródło zdjęcia głównego: Shutterstock