Wjechał w bok autobusu, ten uderzył w drzewo. Zginęły cztery osoby, jest wyrok

Autor:
ng/tam
Źródło:
PAP
Wojewoda o akcji ratunkowej (14.07.2020)
Wojewoda o akcji ratunkowej (14.07.2020)tvn24
wideo 2/5
tvn24Wojewoda o akcji ratunkowej

Sąd Okręgowy w Gdańsku skazał 23-letniego Przemysława P. za spowodowanie wypadku, w którym zginęły cztery osoby. Do zdarzenia doszło w lipcu 2020 roku w Mierzynie (woj. pomorskie). Wyrok nie jest prawomocny.

- Sąd Okręgowy w Gdańsku uznał oskarżonego winnym zarzuconego mu przestępstwa, z tym ustaleniem, że obrażeń ciała łącznie doznało 15 osób. Sąd wymierzył mężczyźnie karę dwóch lat pozbawienia wolności. Orzekł również pięcioletni zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych przeznczonych do ruchu lądowego - podała w poniedziałek rzeczniczka Prokuratury Okręgowej w Gdańsku prok. Grażyna Wawryniuk.

Orzeczenie sądu jest nieprawomocne.

Autobusem jechali pracownicy lokalnego zakładu, cztery osoby zginęły

W połowie lipca 2020 r. w miejscowości Mierzyno (woj. pomorskie) doszło do zderzenia osobowego audi z autobusem, którym podróżowało 31 osób. Autokar wiózł pracowników lokalnego zakładu przetwórstwa rybnego. W toku śledztwa ustalono, że do wypadku przyczynił się wyłącznie kierujący samochodem osobowym, 20-letni wówczas Przemysław P.

Mężczyzna, z nieustalonych bliżej przyczyn, na łuku drogi zjechał częściowo na pas jezdni, którym prawidłowo jechał autobus, doprowadzając do bocznego zderzenia. Następnie autobus uderzył w rosnące przy drodze drzewo. Śmierć na miejscu poniosło troje pasażerów autobusu. Jedna osoba w wyniku doznanych obrażeń zmarła w szpitalu.

12 pasażerów trafiło do szpitali.

Google Maps
Zaślepka materiału TVN24GO
TVN24 na żywo - oglądaj w TVN24 GO
Materiał jest częścią serwisu TVN24 GO

Autor:ng/tam

Źródło: PAP

Źródło zdjęcia głównego: Paweł Czylkowski

Pozostałe wiadomości