Weszli na zamarznięty brzeg morza. Nagle lód pękł. Mężczyzna i dziecko wpadli do wody

TVN24 | Pomorze

Autor:
MAK
Źródło:
TVN24
Mężczyzna z dzieckiem wpadli do wodyTVN24
wideo 2/5
TVN24Mężczyzna z dzieckiem wpadli do wody

Dwie dziewczynki siedziały na lodzie pokrywającym brzeg morza w Międzyzdrojach (Zachodniopomorskie). Podszedł do nich mężczyzna i uderzył nogą w lód, który zaczął się kruszyć. Dorosły i dziecko wpadli do wody.

Do zdarzenia doszło w sobotę. Niebezpieczną sytuację zarejestrował operator TVN24, który nagrywał odpoczywających na plaży w Międzyzdrojach turystów. Na filmie widać, że dwie dziewczynki siedzą na zamarzniętym brzegu morza. Nagle podchodzi do nich mężczyzna. Uderza nogą, jakby chciał sprawdzić grubość lodu. Pokrywa jednak nagle pęka i on razem z jedną z dziewczynek wpadają do wody.

Na szczęście w miejscu gdzie lód się zerwał, nie było głęboko i dziewczynka oraz mężczyzna szybko wyszli z wody. Druga z dziewczynek również od razu wstała.

"Wejście na lód może być śmiertelnie niebezpieczne"

O tym, że wejście na lód może być niebezpieczne, cały czas przypominają policjanci.

- Mimo że od kilku dni temperatury za oknem są dodatnie, to większość zbiorników wodnych pokryta jest jeszcze warstwą lodu. Wielu osobom wydaje się, że taka grubość gwarantuje bezpieczną zabawę na lodzie, spacery, czy wędkowanie. Musimy jednak pamiętać, że warstwa lodu w różnych miejscach może mieć różną grubość. Takie zjawisko szczególnie często występuje na rzekach i zbiornikach, w których mamy do czynienia z ruchem wody - informuje młodszy aspirant Tomasz Bartos z Komendy Powiatowej Policji w Strzelcach Krajeńskich.

Dodaje, że chociaż nie ma przepisów zabraniających wchodzenia na lód, to policjanci przypominają o istniejących zagrożeniach.

- Pamiętajmy, że w sytuacji kiedy osoba wpadnie do lodowatej wody, często na pomoc jest za późno. Nawet krótka chwila spędzona w takiej wodzie może doprowadzić do poważnego wychłodzenia organizmu, a w konsekwencji nawet do śmierci. Pamiętajmy, że nie ma odpowiedniej grubości lodu, która zagwarantuje nam w stu procentach bezpieczeństwo - podsumowuje Bartos.

OGLĄDAJ NA ŻYWO W TVN24 GO >>>

Autor:MAK

Źródło: TVN24

Źródło zdjęcia głównego: TVN24