Lodowisko oficjalnie zamknięte. "Teraz jest tu magazyn z kwiatami na lodzie"

Autor:
eŁKa/gp
Źródło:
TVN24 Pomorze
Już nie lodowisko, a magazyn z kwiatami
Już nie lodowisko, a magazyn z kwiatamitvn24
wideo 2/10
tvn24Już nie lodowisko, a magazyn z kwiatami

Na lodowisku otwarto magazyn z kwiatami. Żeby je odebrać, trzeba zakupić kartę wstępu i dostać się na środek tafli, można wjechać na łyżwach. Według rządowych restrykcji obiekty takie jak lodowiska powinny być obecnie zamknięte.

Jedno z popularnych prywatnych lodowisk w Szczecinie mieści się, a właściwie mieściło przy ul. Botanicznej na Osiedlu Majowym. Od nowego roku zmieniło się bowiem w wielką kwiaciarnię na lodzie.

Teraz osoby, które tam przychodzą najpierw muszą wykupić kartę wstępu do magazynu z kwiatami, który znajduje się na lodowisku. Ta kosztuje od 12 do 17 złotych w zależności od "wielkości kwiatu". Żeby odebrać swojego kwiatka, muszą dostać się na środek tafli.

- Lodowisko jest zamknięte. Jesteśmy magazynem z kwiatami – zaznacza Tomasz Fornalski, współwłaściciel lodowiska. – Nas nie interesuje, czy ktoś chodzi, skacze, czy czołga się po kwiaty. Równie dobrze może jeździć na łyżwach – dodaje.

Magazyn z kwiatami w SzczecinieTVN24

"Lód dobrze konserwuje kwiaty"

Od 28 grudnia do 17 stycznia lodowiska powinny być w ramach narodowej kwarantanny. Zamknięte są również hotele, restauracje czy kluby fitness. Ograniczone jest także przemieszczanie się po godz. 16 dzieci poniżej 16 roku życia.

Jak tłumaczy nam Fornalski, ma do spłacenia kredyty, rachunki do zapłacenia, a okres zimowych ferii był zawsze najważniejszy w roku – wtedy zawsze zarabiał najwięcej. Stąd decyzja o tymczasowym przebranżowieniu się w magazyn z kwiatami.

- Nie chcę łamać prawa, ale jestem w desperacji – mówi współwłaściciel obiektu. – Lód dobrze konserwuje kwiaty, nie starzeją się, nie niszczą – zapewnia.

Na razie w ofercie są róże. Po wejściu do magazynu trzeba zachować dystans i mieć założoną maseczkę. Jak w każdej kwiaciarni. Łyżwy trzeba przynieść swoje, ale na lód można wejść też w butach.

W sobotę wieczorem w lodowej kwiaciarni było kilkadziesiąt osób. Niektóre z nich przyznały, że nawet nie zauważyły, że lodowisko stało się magazynem z kwiatami.

KORONAWIRUS W POLSCE. RAPORT TVN24.PL

Google Maps

Autor:eŁKa/gp

Źródło: TVN24 Pomorze

Źródło zdjęcia głównego: TVN24

Pozostałe wiadomości