Jechał slalomem i zjeżdżał ze swojego pasa ruchu. Na parkingu świadek zabrał mu kluczyki

Autor:
eŁKa/tok
Źródło:
TVN24 Szczecin
Do zdarzenia doszło w Koszalinie
Do zdarzenia doszło w KoszalinieGoogle Earth
wideo 2/6
Google EarthDo zdarzenia doszło w Koszalinie

Pod Koszalinem (Zachodniopomorskie) doszło do obywatelskiego zatrzymania pijanego kierowcy. Mężczyzna usłyszał zarzuty prowadzenia w stanie nietrzeźwości. Badanie alkomatem wykazało u niego prawie 4 promile alkoholu w organizmie.

Jak poinformowała media nadkomisarz Monika Kosiec z Komendy Miejskiej Policji w Koszalinie, we wtorek kierowca poruszający się drogą z Mielna do Mścic poinformował dyżurnego, że przed nim jechał seat, którego prowadzący wykonuje niebezpieczne manewry i ma problem z utrzymaniem swojego pasa ruchu.

Zobacz też: Raport "Alkohol w Polsce"

Świadek podejrzewał, że mężczyzna może być pod wpływem alkoholu. Jechał cały czas za seatem. – Po zatrzymaniu się pojazdu na parkingu w Mścicach, świadek zdarzenia podbiegł do kierującego i po tym, jak wyczuł od niego alkohol, zabrał kluczyki ze stacyjki – opowiada nadkom. Kosiec.

Na miejsce skierowany został policyjny patrol, który potwierdził podejrzenia świadka. Mężczyzna miał w organizmie 3,8 promila alkoholu. Nieodpowiedzialny kierowca trafił do policyjnego aresztu, a wczoraj usłyszał zarzuty kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości. Grozi mu kara do 2 lat pozbawienia wolności i utrata uprawnień do prowadzenia pojazdów.

Zaślepka materiału TVN24GO
TVN24 na żywo - oglądaj w TVN24 GO
Materiał jest częścią serwisu TVN24 GO

Autor:eŁKa/tok

Źródło: TVN24 Szczecin

Źródło zdjęcia głównego: Policja

Pozostałe wiadomości