W łazience znaleźli ciało kobiety. Zarzut zabójstwa i areszt dla męża

Aktualizacja:
Autor:
wini/gp
Źródło:
PAP
Do zdarzenia doszło w Gniewkowie
Do zdarzenia doszło w Gniewkowie
wideo 2/6
Do zdarzenia doszło w Gniewkowie

72-letni mieszkaniec gminy Gniewkowo (woj. kujawsko-pomorskie) został zatrzymany po tym, jak policjanci znaleźli w mieszkaniu ciało jego żony. Usłyszał zarzut zabójstwa, przyznał się.

Ciało 64-latki zostało znalezione w piątek w mieszkaniu. Polska Agencja Prasowa podaje, że kobieta miała ranę głowy, zadaną tępym narzędziem. Ciało znajdowało się w łazience.

Zatrzymanie męża

Policja potwierdziła znalezienie ciała. - Na miejscu działała grupa dochodzeniowo-śledcza pod nadzorem prokuratora. Lekarz stwierdził zgon kobiety. Informacje w tej sprawie dostaliśmy w związku z tym, że z tą panią nie było kontaktu – przekazała w piątek asp. szt. Izabella Drobniecka, oficer prasowa inowrocławskiej policji.

Mąż zmarłej został zatrzymany w sobotę. - Przed godziną 17 został zatrzymany mężczyzna, z uwagi na to, że może mieć związek ze śmiercią kobiety. Został odnaleziony na terenie kompleksu leśnego w gminie Gniewkowo - powiedziała w sobotę rzeczniczka prasowa kujawsko-pomorskiej policji mł. insp. Monika Chlebicz.

Zarzut zabójstwa

- Podejrzanemu został przedstawiony zarzut z art. 148 Kk, to jest dokonania zabójstwa. Przyznał się do winy - poinformował w niedzielę szef Prokuratury Rejonowej w Inowrocławiu Robert Szelągowski.

Do sądu został skierowany wniosek o zastosowanie tymczasowego aresztowania. Zostanie rozpatrzony w poniedziałek..

Za zabójstwo grozi kara więzienia nie krótsza niż osiem lat, kara 25 lat pozbawienia wolności, a nawet dożywocie.

Autor:wini/gp

Źródło: PAP

Źródło zdjęcia głównego: Adobe Stock

Pozostałe wiadomości