Na widok policji "zaczęli się nerwowo zachowywać". 17 pseudokibiców zatrzymanych

TVN24 | Pomorze

Autor:
MAK
Źródło:
TVN24
Policjanci znaleźli puszki z farbą w sprayu, maczetę i trzonki od siekierPolicja Pomorska
wideo 2/5
Policja PomorskaPolicjanci znaleźli puszki z farbą w sprayu, maczetę i trzonki od siekier

Policjanci zauważyli w nocy na parkingu grupę mężczyzn. Na widok funkcjonariuszy "zaczęli nerwowo się zachowywać i odrzucać różne przedmioty". Okazało się, że były to kominiarki z barwami jednego z trójmiejskich klubów piłkarskich, ręczny miotacz gazu i trzonek od siekiery. Policjanci zatrzymali 17 osób.

Do zdarzenia doszło w sobotę w nocy. Na jednym z parkingów w Gdańsku policjanci zauważyli kilka samochodów i grupę mężczyzn. - Na widok funkcjonariuszy zaczęli nerwowo się zachowywać i odrzucać różne przedmioty. Jak się okazało, były to kominiarki z barwami jednego z trójmiejskich klubów, ręczny miotacz gazu, trzonek od siekiery oraz robocze rękawiczki - przekazuje kom. Michał Sienkiewicz z Komendy Wojewódzkiej Policji w Gdańsku.

Mężczyźni zostali wylegitymowani - było to 17 osób w wieku od 16 do 35 lat. Policjanci sprawdzili też ich samochody.

- Zabezpieczyli puszki z farbą w sprayu, maczetę oraz trzonki od siekier i emblematy drużyny piłkarskiej - mówi Sienkiewicz.

Policjanci zatrzymali 17 osóbPolicja Pomorska

Usłyszeli zarzuty

Funkcjonariusze ustalili, że mężczyźni mają związek z uszkodzeniem mienia w Gdyni.

- Zostały uszkodzone murale oraz elewacja stadionu miejskiego i okolicznych budynków, sprawcy nanosili tam wulgarne napisy - tłumaczy Sienkiewicz.

17 mężczyzn zostało zatrzymanych, usłyszeli zarzuty udziału w zbiegowisku. Dodatkowo trzech z nich usłyszało zarzut uszkodzenia mienia o charakterze chuligańskim. Grozi za to do pięciu lat więzienia.

OGLĄDAJ TVN24 W INTERNECIE NA TVN24 GO >>>

Policja zatrzymała 17 osób związanych ze środowiskiem pseudokibiców 11.04| Policjanci zauważyli w nocy na parkingu grupę mężczyzn. Na widok funkcjonariuszy "zaczęli nerwowo się zachowywać i odrzucać różne przedmioty". Okazało się, że były to kominiarki z barwami jednego z trójmiejskich klubów piłkarskich, ręczny miotacz gazu i trzonek od siekiery. Policjanci zatrzymali 17 osób. Policja Pomorska

Autor:MAK

Źródło: TVN24

Źródło zdjęcia głównego: Policja Pomorska