16 pięter i żadnej czynnej windy. "Pomaga ochrona, są krzesła dla zmęczonych"

[object Object]
16-piętrowy budynek z zepsutymi windami. Reporter TVN24 sprawdził, ile trwa wejście na samą górętvn24
wideo 2/3

Na półpiętrach są krzesła, żeby mieszkańcy po drodze na najwyższe piętra mogli odpocząć. Jeśli ktoś ma zakupy, ochrona może pomóc je wnieść. Wszystko przez to, że w 16-piętrowym wieżowcu w Gdańsku zepsuły się windy. Taka sytuacja trwa już od kilku dni. Informacje od mieszkańców dostaliśmy na Kontakt 24.

Informacje od mieszkańców dostaliśmy na Kontakt 24.

16 pięter i żadnej czynnej windy. Blok przy ulicy Słowackiego w Gdańsku nie jest stary, ma dopiero 10 lat, ale - jak mówią mieszkańcy - problemy z windami były od zawsze.

W końcu wspólnie podjęli decyzję o wymianie jednej z nich. Kiedy uzbierali 1,3 mln złotych na remont i zaczęły się prace, popsuła się druga winda. Teraz nie ma żadnej.

- To duży problem, szczególnie dla starszych osób i małych dzieci – mówi Ewa Kalińska, która mieszka na 15. piętrze. – To bulwersujące - dodaje.

Pomaga ochrona, na półpiętrach czekają krzesła

Jak stwierdził w rozmowie telefonicznej z TVN24 Grzegorz Frankowski, prezes firmy Actum administrującej budynkiem, firma serwisowa zapewnia, że ósmego listopada jedna z wind ma zostać uruchomiona.

Dla mieszkańców problem jednak pozostaje. Przez ponad tydzień muszą jakoś dostać się do swoich domów. W najgorszej sytuacji są ci, którzy mieszkają najwyżej.

Na półpiętrach są krzesła, żeby mieszkańcy mogli odpocząć po drodzetvn24

Na półpiętrach wystawione są krzesła, na których mieszkańcy mogą odpocząć. Pomagać ma także ochrona - jeśli ktoś ma zakupy albo wózek.

To wszystko jednak nadal za mało, dlatego mieszkańcy chcą porozmawiać z administracją budynku. Takie spotkanie zaplanowane jest w czwartek o godzinie 19, na klatce schodowej między 8. i 10. piętrem.

Jeśli chcielibyście nas zainteresować tematem związanym z Waszym regionem - czekamy na Wasze sygnały/materiały. Piszcie na Kontakt24@tvn.pl.

Autor: MAK/gp / Źródło: tvn24

Źródło zdjęcia głównego: tvn24

Pozostałe wiadomości