Pomorze

Gdańsk czeka na Greków

Pomorze


Reprezentacja Grecji przylatuje dziś do Gdańska. O godz. 12.50 piłkarze powinni wylądować na lotnisku w Rębiechowie. W piątek zagrają z Niemcami w ćwierćfinale Euro 2012.

- Na lotnisku nie przewidziano żadnych oficjalnych powitań - poinformował Michał Brandt z gdańskiego Biura Euro 2012. Zaraz po wylądowaniu reprezentacja Grecji przejedzie do sopockiego hotelu Rezydent, gdzie będzie mieszkać w czasie pobytu w Trójmieście. W tym samym hotelu mieszkali też Chorwaci oraz Włosi. Po południu Grecy będą trenować na gdańskim stadionie.

6 tys. kibiców

- Wstępnie szacujemy, że w piątek może do nas przyjechać nawet 50 tys. niemieckich kibiców - mówi Michał Brandt z Biura ds. Euro 2012. – Zdecydowanie mniej ma być Greków, bo tylko ok. 6 tys. Jak dotychczas prym w mieście wiedli Irlandczycy, których 14 czerwca, w dniu meczu z Hiszpanami, było w Gdańsku nawet 32 tysiące - wylicza.

Grecy nastawieni bojowo

Grecy są bardzo bojowo nastawieni do piątkowego meczu ćwierćfinałowego. W ekipie trenera Fernando Santosa wszyscy są zdrowi i gotowi na konfrontację z Niemcami. Brakuje jedynie Avraama Papadopoulosa, który po meczu grupowym z Polską opuścił turniej z powodu kontuzji kolana.

Nie potrzeby czuć respektu

Grecy doceniają klasę rywala, ale nie czują przed nim dużego respektu. Nie ma takie potrzeby. W naszej szatni przed każdym meczem jest zawsze 22 wojowników, gotowych dać na boisku z siebie wszystko. Naszym zadaniem jest walka i na pewno w piątek ją podejmiemy. Kto już przed meczem ma obawy o jego wynik, z góry stoi na straconej pozycji - powiedział napastnik zespołu Hellady Dimitris Salpigidis.

Mecz ćwierćfinały między Niemcami, a Grecją rozpocznie się w piatek o 20.45. To ostatni mecz, który zostanie rozegrany w mistrzostwach Euro na gdańskiej murawie.

Tak Grecy cieszyli się z awansu do ćwierćfinału

Autor: maz/par/aja / Źródło: TVN24 Pomorze, PAP

Pozostałe wiadomości