TVN24 | Pomorze

Miał zabrane prawo jazdy, pięć razy złapali go za kierownicą. Teraz trafi do więzienia

TVN24 | Pomorze

Autor:
eŁKa/tam
Źródło:
TVN24 Pomorze
Do zdarzenia doszło w Elblągu
Do zdarzenia doszło w ElbląguGoogle Earth
wideo 2/11
Google EarthDo zdarzenia doszło w Elblągu

Sąd w Elblągu skazał 28-latka na siedem miesięcy więzienia. Wcześniej cofnął mu uprawnienia do kierowania, ale ten nic sobie z tego nie robił. Policjanci w okresie dwóch miesięcy aż pięć razy zatrzymali go za kierownicą.

28-latek z Elbląga to pirat drogowy - mówią wprost policjanci. Już w 2014 roku po raz pierwszy stracił prawo jazdy za przekroczenie limitu punktów karnych. Z kolei w styczniu tego roku stracił prawo jazdy za zbyt szybką jazdę. Prędkość - jadąc przez miasto - przekroczył o ponad 50 kilometrów na godzinę. To jednak nie powstrzymało go od tego, by ponownie wsiąść za kierownicę i znów łamać przepisy.

Zatrzymany pięć razy

W efekcie w kwietniu i maju tego roku policjanci zatrzymywali go aż pięć razy na łamaniu zakazu. - Był zatrzymywany do kontroli drogowych przy ulicy Pułkownika Dąbka, Korczaka, Powstańców Warszawskich, czy ulicy Warszawskiej. Kierował różnymi autami. Najczęściej była to honda, ale i zdarzały się kontrole, gdy jechał fordem czy renault - opowiada nadkomisarz Krzysztof Nowacki z Komendy Miejskiej Policji w Elblągu.

Policjanci za każdym razem w sprawie 28-latka kierowali wnioski do sądu. Ten we wrześniu zdecydował, co dalej z mężczyzną: skazał go na siedem miesięcy więzienia. Ma także orzeczony pięcioletni zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych.

OGLĄDAJ TVN24 NA ŻYWO W TVN24 GO >>>

Jak przypominają policjanci, według artykułu 180a Kodeksu karnego za prowadzenie mimo cofnięcia uprawnień grozi grzywna, kara ograniczenia wolności, a nawet pozbawienia wolności do lat dwóch. Dodatkowo sąd musi także w takim przypadku orzec zakaz prowadzenia pojazdów – od roku do nawet 15 lat.

Google Maps

Autor:eŁKa/tam

Źródło: TVN24 Pomorze

Źródło zdjęcia głównego: KMP w Elblągu

Pozostałe wiadomości