Zamówiła opał przez internet, węgla nie dostała. Straciła kilka tysięcy złotych

Autor:
eŁKa/tam
Źródło:
PAP
Do zdarzenia doszło w Działdowie
Do zdarzenia doszło w DziałdowieGoogle Maps
wideo 2/4
Google MapsDo zdarzenia doszło w Działdowie

Policja poinformowała, że mieszkanka Działdowa (woj. warmińsko-mazurskie) wpłaciła zaliczkę na zakup pięciu ton węgla przez internet. Okazało się jednak, że została oszukana i straciła pieniądze. Funkcjonariusze ostrzegają, że przestępcy mogą wykorzystywać większy popyt na opał.

W czwartek policjanci otrzymali zgłoszenie o oszustwie "na węgiel". Mieszkanka Działdowa chciała kupić węgiel przez internet. Zapłaciła zaliczkę - cztery tysiące złotych - na dostarczenie jej pięciu ton węgla.

"Po wpłacie pieniędzy kontakt ze sprzedającym urwał się, zamówiony opał nie został dostarczony. Kobieta nie otrzymała również zwrotu pieniędzy" - poinformowała policja.

Czytaj też: Rekordowe ceny węgla w Polsce. "Taniej jest polecieć na zimę do Grecji"

Policja przestrzega przed oszustwami "na opał"

Ponieważ wiele osób już kupuje opał na zimę, policja apeluje o zachowanie szczególnej ostrożności przy korzystaniu z wszelkiego rodzaju usług w tym zakresie. "Przed dokonaniem transakcji i uiszczeniem zapłaty za opał (węgiel, eko-groszek, olej, pelet itp.) należy sprawdzić, czy oferent jest wiarygodny i daje gwarancję dostarczenia towaru. Najprostszym sposobem jest dokonanie opłaty po otrzymaniu zamówionego towaru" - poinstruowała policja.

Zaślepka materiału TVN24GO
TVN24 na żywo - oglądaj w TVN24 GO
Materiał jest częścią serwisu TVN24 GO

Autor:eŁKa/tam

Źródło: PAP

Źródło zdjęcia głównego: Shutterstock

Pozostałe wiadomości