TVN24 | Pomorze

Potrącił 9-letnią dziewczynkę i odjechał. Znaleźli kierowcę po kilku godzinach

TVN24 | Pomorze

Autor:
MAK
Źródło:
TVN24
Do zdarzenia doszło w CzłuchowieGoogle Earth
wideo 2/7
Google Earth Do zdarzenia doszło w Człuchowie

Kierowca samochodu daewoo lanos potrącił 9-letnią dziewczynkę na przejściu dla pieszych i odjechał. Świadkowie nie zapamiętali numeru rejestracyjnego auta, nie widać go także na nagraniu z monitoringu pobliskiego sklepu. Policjanci sprawdzili więc wszystkie tego typu samochody w mieście. Po kilku godzinach dotarli do mężczyzny.

Do potrącenia doszło we wtorek na przejściu dla pieszych na Placu Bohaterów w Człuchowie (Pomorskie). Policja zgłoszenie dostała o godzinie 9.45. - Natychmiast na miejsce zostali wysłani funkcjonariusze, powiadomiono również służby ratownicze. Funkcjonariusze na miejscu z relacji świadków i zapisu monitoringu z pobliskiego sklepu ustalili, że dziewczynkę potrącił kierowca samochodu marki daewoo lanos, który odjechał z miejsca zdarzenia - mówi asp. sztab. Sławomir Gradek z Komendy Powiatowej Policji w Człuchowie.

Dodaje, że nikt ze świadków nie zapamiętał numeru rejestracyjnego samochodu. Tablic nie było widać również na zabezpieczonym nagraniu z monitoringu.

Policjanci postanowili więc znaleźć kierowcę w inny sposób. - Sprawdzili w policyjnych systemach wszystkie tego typu samochody w Człuchowie i po kilku godzinach dotarli do właściciela samochodu, który potrącił dziewczynkę - dodaje Gradek.

Potrącił dziecko i odjechałKPP Człuchów

"Odjechał, bo stwierdził, że dziewczynce nic się nie stało"

Kierowcą okazał się 64-letni mieszkaniec Człuchowa. - Przyznał się, że uczestniczył w zdarzeniu, jednak odjechał, bo stwierdził, że dziewczynce nic się nie stało - mówi oficer prasowy.

OGLĄDAJ TVN24 NA ŻYWO W TVN24 GO >>>

Funkcjonariusze zatrzymali 64-latkowi prawo jazdy. Po zebraniu wszystkich materiałów i oględzinach monitoringu sprawę skierują do sądu.

9-letnia dziewczynka została przebadana przez lekarza. Oprócz drobnych skaleczeń nic poważnego jej się nie stało.

Policja nie udostępniła nagrania z zabezpieczonego monitoringu.

Funkcjonariusze apelują, aby zachować szczególną ostrożność zarówno przez pieszych przechodzących przez jezdnię jak i kierowców poruszających się w rejonie przejść dla pieszych.

Autor:MAK

Źródło: TVN24

Źródło zdjęcia głównego: KPP Człuchów