Siedziba sanepidu w Chojnicach obrzucona kamieniami. "Przykre i mocno niesprawiedliwe"

Autor:
eŁKa//ec
Źródło:
TVN24 Pomorze/PAP
Sanepid w Chojnicach został obrzucony kamieniami
Sanepid w Chojnicach został obrzucony kamieniamitvn24
wideo 2/7
tvn24Sanepid w Chojnicach został obrzucony kamieniami

Policja szuka sprawcy dewastacji zabytkowego budynku, który jest siedzibą sanepidu w Chojnicach (Pomorskie). Szef pomorskiej Państwowej Inspekcji Sanitarnej nie kryje zaniepokojenia, że to kolejny etap okazywania agresji wobec jego podwładnych.

O 6 rano policja otrzymała zgłoszenie dewastacji siedziby sanepidu w kamienicy przy ul. Piłsudskiego w Chojnicach (Pomorskie). – W budynku sanepidu w Chojnicach kamieniami wybite zostały cztery szyby w dwóch oknach – powiedziała oficer prasowy chojnickiej policji młodszy aspirant Justyna Przytarska.

– Na miejscu zdarzenia pracuje grupa dochodzeniowo-śledcza, która przeprowadza oględziny i zabezpiecza ślady. W działania włączeni zostali także policjanci pionu kryminalnego, którzy zabezpieczają monitoringi, analizują je, docierają do kolejnych w celu wykrycia sprawcy bądź sprawców tego przestępstwa uszkodzenia mienia – powiedziała oficer prasowy KPP w Chojnicach.

Policja traktuje sprawę bardzo poważnie, ponieważ w ostatnim czasie pracownikom sanepidu wielokrotnie grożono. Przytarska apeluje także do osób, które mogą mieć wiedzę o sprawcy lub sprawcach dewastacji, by zgłaszali się do chojnickiej komendy.

"Niestety agresja wobec pracowników Państwowej Inspekcji Sanitarnej to już nie tylko wyzwiska przez telefon i w korespondencji mailowej. Przykre i mocno niesprawiedliwe" – skomentował sytuację w mediach społecznościowych Tomasz Augustyniak, Pomorski Państwowy Wojewódzki Inspektor Sanitarny.

Dodał również, że w piątek będą duże utrudnienia w pracy jednostki w Chojnicach.

OGLĄDAJ TVN24 W INTERNECIE>>>

Google Maps

Autor:eŁKa//ec

Źródło: TVN24 Pomorze/PAP

Źródło zdjęcia głównego: Weekend FM

Pozostałe wiadomości