TVN24 | Pomorze

Ogniska koronawirusa w dwóch domach pomocy społecznej

TVN24 | Pomorze

Autor:
eŁKa//ec
Źródło:
TVN24 Pomorze/PAP
Brakuje medyków do walki z koronawirusemTVN24
wideo 2/11
TVN24Brakuje medyków do walki z koronawirusem

Ponad 90 osób w dwóch domach opieki społecznej w województwie kujawsko-pomorskim ma potwierdzone testem zakażenie koronawirusem. Chodzi o ośrodki w Bożenkowie i Toruniu. Dziś wyniki kolejnych pensjonariuszy i pracowników DPS-ów.

Testy potwierdziły zakażenie koronawirusem SARS-CoV-2 u 55 osób z DPS-u w Bożenkowie (gmina Osielsko). Pozytywne wyniki zanotowano u 30 pensjonariuszy i 25 osób z personelu.

"Dziś otrzymaliśmy informację od państwowego powiatowego inspektora sanitarnego w Bydgoszczy o nowym ognisku zakażeń na terenie powiatu bydgoskiego. Chodzi o Dom Pomocy Społecznej w Bożenkowie. Obecnie mamy tam 30 pensjonariuszy i 25 osób z personelu, którzy są chorzy na COVID-19" – poinformował media rzecznik prasowy Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Bydgoszczy Łukasz Betański.

Dodał, że jutro zostanie przebadanych pozostałych 39 mieszkańców DPS-u i 11 osób z personelu. Dotychczas testy dały 30 wyników dodatnich u 31 przebadanych pensjonariuszy i 25 dodatnich u 34 przebadanych pracowników.

Zwiększyła się także liczba zakażeń koronawirusem SARS-CoV-2 w DPS-ie im. Szumana w Toruniu. Dotychczas wyniki testów potwierdziły w tej placówce zakażenie u 24 pensjonariuszy i 12 pracowników.

OGLĄDAJ TVN24 W INTERNECIE>>

Jak podał rzecznik prasowy wojewódzkiego sanepidu, postępowanie w przypadku zakażeń w DPS-ie jest takie, że chorzy są izolowani w placówce, która staje się swego rodzaju izolatorium. Do szpitali trafiają ci zakażeni, którzy wymagają hospitalizacji i są w cięższym stanie.

Google Maps

Autor:eŁKa//ec

Źródło: TVN24 Pomorze/PAP

Źródło zdjęcia głównego: tvn24