Pomorze

Pomorze

Kobieta wjechała w tył busa, którym podróżowało dziesięcioro dzieci. Siła uderzenia była tak duża, że bus wpadł do rowu. Sześć osób zostało rannych. W tym samym momencie żołnierze odbywali ćwiczenia. - Natychmiast zatrzymali kolumnę, wysiedli. Udzielili pomocy poszkodowanym i zabezpieczyli miejsce zdarzenia - opowiada rzecznik 12. Szczecińskiej Dywizji Zmechanizowanej.

Kolejna martwa foka znaleziona na brzegu Morza Bałtyckiego. To już dziewiąta w ciągu zaledwie trzech tygodni. Co się dzieje z fokami, kto jest za to odpowiedzialny, czy należy łączyć te wydarzenia i co zrobić, by foki były bezpieczne? Odpowiedzi na te pytania szuka Maria Mikołajewska.

Dar Młodzieży we wtorek zacumował w porcie w Szczecinie. Żaglowiec, który jest w trakcie rejsu z okazji 100-lecia niepodległości Polski, weźmie tam udział w obchodach Światowych Dni Morza. W środę i czwartek jednostkę będzie można zwiedzać. W piątek ruszy w dalszą drogę - do Afryki, następnie przez Azję i Japonię do Stanów Zjednoczonych. Podczas niemal rocznej podróży zawinie do 22 portów na kilku kontynentach. W przyszłym roku - powrót do Gdyni.

Ekipa lokalnej telewizji przypadkowo natrafiła na dwulatka pozostawionego w zamkniętym aucie w pełnym słońcu. Nie wiadomo, jak długo był pozostawiony bez opieki, ale tylko od momentu jego znalezienia do decyzji o wybiciu szyby minęło 20 minut. Policja wyjaśnia, jak doszło do tej niebezpiecznej sytuacji.