TVN24 | Polska

"Piłka jest dalej w grze. Dawno nikt nie dostarczył Kaczyńskiemu takich wyzwań, jak dostarcza Ziobro"

TVN24 | Polska

Autor:
akr//rzw
Źródło:
TVN24
Dr Brodzińska-Mirowska: przeciąganie w czasie ministra Ziobry, tworzy warunki do twardych oczekiwań wobec Solidarnej Polski 
Dr Brodzińska-Mirowska: przeciąganie w czasie ministra Ziobry, tworzy warunki do twardych oczekiwań wobec Solidarnej Polski TVN24
wideo 2/21
TVN24Dr Brodzińska-Mirowska: przeciąganie w czasie ministra Ziobry, tworzy warunki do twardych oczekiwań wobec Solidarnej Polski 

To przeciąganie w czasie decyzji w sprawie ministra sprawiedliwości Zbigniewa Ziobry tworzy warunki bardzo dobre do stawiania twardych oczekiwań wobec Solidarnej Polski - oceniła w TVN24 po zakończeniu narady kierownictwa PiS doktor Barbara Brodzińska-Mirowska, politolog z Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu. Jej zdaniem nieoficjalna zapowiedź spotkania prezesa PiS i lidera Solidarnej Polski "oznacza, że piłka jest dalej w grze".

W poniedziałek po południu odbyło się spotkanie kierownictwa Prawa i Sprawiedliwości w warszawskiej siedzibie partii przy Nowogrodzkiej, dotyczące przyszłości koalicji rządzącej. Kryzys w Zjednoczonej Prawicy (PiS, Solidarna Polska, Porozumienie) ma bezpośredni związek z brakiem porozumienia między koalicjantami co do stanowiska w sprawie ustawy o ochronie zwierząt oraz projektu ustawy o tak zwanej bezkarności urzędników. Największe napięcia pojawiają się na linii PiS-Solidarna Polska. Pojawia się także coraz więcej doniesień o możliwej dymisji ministra sprawiedliwości Zbigniewa Ziobry, lidera Solidarnej Polski.

CZYTAJ WIĘCEJ: Czarnek, Mularczyk, Wassermann. Kto miałby zastąpić Zbigniewa Ziobrę? >>>

Jak wynika z nieoficjalnych informacji - przekazanych przez reportera TVN24 obecnego przy Nowogrodzkiej - najpóźniej w środę ma dojść do spotkania Ziobry z prezesem PiS Jarosławem Kaczyńskim.

OGLĄDAJ TVN24 W INTERNECIE

"Obserwujemy bardzo naturalną dla polityki walkę o władzę"

O kryzysie w koalicji rządzącej i planowanym spotkaniu Kaczyńskiego z Ziobrą mówiła w TVN24 doktor Barbara Brodzińska-Mirowska, politolog z Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu.

Jej zdaniem "generalnie obserwujemy bardzo naturalną dla polityki walkę o władzę, o interesy". - Oczywiście, te twarde warunki, które prawdopodobnie panowie (Kaczyński i Ziobro - red.) będą omawiać, będą pewnie dotyczyły - jak się spodziewamy - ostatecznych rozstrzygnięć, jeżeli chodzi o cały układ działań, które będą prowadzone w ramach Zjednoczonej Prawicy - zauważyła.

Jak zaznaczyła, "dyskutujemy o potencjalnej dymisji Ziobry, ale to byłaby sytuacja bardzo trudna dla wszystkich, także dla Prawa i Sprawiedliwości". - W co najmniej dwóch wariantach można sobie wyobrazić sytuację, w której prezes PiS miałby dosyć dużą zagwozdkę, gdyby doszło do decyzji o odwołaniu, o dymisji Ziobry - kontynuowała.

- Natomiast, oczywiście, to przeciąganie w czasie (decyzji w sprawie) ministra Ziobry tworzy warunki bardzo dobre do stawiania twardych oczekiwań wobec Solidarnej Polski - oceniła Barbara Brodzińska-Mirowska.

CZYTAJ WIĘCEJ: Co jest kością niezgody w rządzie? >>>

Dr Brodzińska-Mirowska: przeciąganie w czasie ministra Ziobry, tworzy warunki do twardych oczekiwań wobec Solidarnej Polski 
Dr Brodzińska-Mirowska: przeciąganie w czasie ministra Ziobry, tworzy warunki do twardych oczekiwań wobec Solidarnej Polski TVN24

"Dawno nikt nie dostarczył Jarosławowi Kaczyńskiemu takich wyzwań, jak dostarcza Zbigniew Ziobro"

Zdaniem komentatorki nieoficjalna zapowiedź spotkania liderów dwóch ugrupowań koalicyjnych "oznacza, że piłka jest dalej w grze".

- Abstrahując już od tego, z jaką dynamiką obserwujemy to, co się dzieje na polskiej scenie politycznej, trzeba sobie powiedzieć, że dawno nikt nie dostarczył Jarosławowi Kaczyńskiemu takich wyzwań, jak dostarcza Zbigniew Ziobro - podkreśliła politolog. - On (Ziobro - red.) rzeczywiście - już abstrahując od tego, czy ma odpowiednie warunki, czy nie - potrafi stawiać też określone oczekiwania Jarosławowi Kaczyńskiemu, co oczywiście rodzi określone konsekwencje - zauważyła doktor Brodzińska-Mirowska.

Autor:akr//rzw

Źródło: TVN24

Pozostałe wiadomości