"Być może następuje teraz taki przełom, od którego nie będzie odwrotu"

Źródło:
TVN24, PAP
Bodnar: być może następuje teraz taki przełom, od którego nie będzie odwrotu
Bodnar: być może następuje teraz taki przełom, od którego nie będzie odwrotuTVN24
wideo 2/6
Bodnar: być może następuje teraz taki przełom, od którego nie będzie odwrotuTVN24

Rządzący z niezrozumiałym uporem brnęli do tego, by wybory się odbyły. Łamali przy tym wszelkie możliwe standardy i procedury - powiedział w programie "Debata Faktów. Kiedy wybory?" w TVN24 rzecznik praw obywatelskich Adam Bodnar. Były prezydent Bronisław Komorowski stwierdził, że "gdyby od pięciu lat nie psuto ustroju, dzisiaj wszystko by było w porządku".

W niedzielę wieczorem PKW wydała uchwałę, w której stwierdziła, że "w wyborach Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej zarządzonych na dzień 10 maja 2020 r. brak było możliwości głosowania na kandydatów". W związku z tym, że - zdaniem PKW - "brak możliwości głosowania na kandydatów jest równoznaczny w skutkach z brakiem możliwości głosowania ze względu na brak kandydatów", marszałek Sejmu ma teraz 14 dni na ponowne zarządzenie wyborów. Musi też zostać stworzony nowy kalendarz wyborczy, a zatem - jak stwierdził przewodniczący PKW - nie da się ich przeprowadzić w maju.

Sytuację wokół wyborów prezydenckich komentowali w niedzielę goście programu "Debata Faktów. Kiedy wybory?" w TVN24. Bronisław Komorowski, Sławomir Nitras, Andrzej Sośnierz i Adam Bodnar rozmawiali o niej, nie mając jeszcze wiedzy o decyzji PKW. Wiedząc o uchwale Państwowej Komisji Wyborczej, wypowiadali się o niej Ryszard Kalisz i Roman Giertych.

Komorowski: gdyby od pięciu lat nie psuto ustroju, dzisiaj wszystko by było w porządku

Były prezydent Bronisław Komorowski ocenił, że sytuacja wokół wyborów prezydenckich to "totalna wpadka", która jest "kosztowna dla opinii o polskiej demokracji i opinii o Polsce na świecie". - Nie da się wytłumaczyć tego, jak wybory mogą być ogłoszone i nieprzeprowadzone. Nie można wytłumaczyć tego, że dwóch panów umawia się i zakładają z góry jaki będzie wyrok Sądu Najwyższego - powiedział Komorowski.

Podkreślał, że "trzeba pilnować demokracji, mechanizmów demokratycznych i szanować konstytucję". - Nie należy robić żadnych dziwnych ruchów, nawet wtedy, gdy coś bardzo chce się osiągnąć. (...) Od pięciu lat ustrój jest psuty. Gdyby go nie popsuto, to dzisiaj wszystko by było w porządku - ocenił były prezydent.

- Konstytucja przewidziała stan nadzwyczajny, a dzisiaj absolutnie go mamy. Jednak władza wolała naruszyć konstytucję, niż wykonać prawo, które przypisano na taką trudną sytuację. Jak się psuje konstytucję i ustrój demokratyczny, to nawet po pięciu latach widać, jak bardzo to wszystkim szkodzi, także władzy, która tę konstytucję naruszała - podkreślił gość TVN24.

Komorowski: gdyby od pięciu lat nie psuto ustroju, dzisiaj wszystko by było w porządku
Komorowski: gdyby od pięciu lat nie psuto ustroju, dzisiaj wszystko by było w porządkuTVN24

"Porozumienie dwóch Jarosławów otwiera drogę do naprawienia kilku istotnych błędów"

Komorowski stwierdził, że "porozumienie dwóch Jarosławów" jest "nie w porządku z punktu widzenia ustroju, ale otwiera drogę do naprawienia kilku istotnych błędów". - To porozumienie likwiduje fatalny termin przewidziany przez władzę na maj. Daje też szansę, żeby skasować pomysły na organizowanie wyborów przez rząd, a wrócić do tego, by najważniejszą rolę odgrywała Państwowa Komisja Wyborcza. Daje także szansę na zmianę fatalnej ustawy, która miała być podstawą do wyborów w stu procentach korespondencyjnych. Tę ustawę powinno się bardzo głęboko zmienić - wyliczał były prezydent.

Bronisław Komorowski o porozumieniu dwóch Jarosławów
Bronisław Komorowski o porozumieniu dwóch JarosławówTVN24

Nitras: w 1989 roku myślałem, że już zawsze w Polsce będą normalne, demokratyczne wybory

Sytuację wokół wyborów prezydenckich bez przeprowadzonego głosowania komentowali także posłowie: Sławomir Nitras z Koalicji Obywatelskiej i Andrzej Sośnierz z Porozumienia. - W 1989 roku myślałem, że już zawsze w Polsce będą normalne, demokratyczne wybory, że nikt nie będzie próbował ich fałszować. Myślałem, że nikt nie wykorzysta epidemii do tego, żeby swoje interesy polityczne realizować - powiedział Nitras.

Stwierdził, że Polsce w trudnym czasie epidemii potrzebny jest "prezydent, który stabilizowałby sytuację, który myślałby o tym, co zrobić, żeby Polska była krajem normalnym i który wiedziałby, co robić, aby pomóc rządowi wyjść z takiego kryzysu, bo to niewątpliwie kryzys rządowy". - A nie prezydenta, który nie ma nic do powiedzenia i którego nikt nie traktuje poważnie - skwitował.

- Polsce potrzeba poważnych, odpowiedzialnych i szanujących prawo polityków, którzy są zdeterminowani, realizują swoje programy wyborcze, ale wiedzą, że Polska jest najważniejsza, a nie osobiste interesy premiera, prezesa, ministra, czy posła - dodał.

Sośnierz: dobrze, że te wybory się nie odbyły

Andrzej Sośnierz ocenił, że "dobrze, że te wybory się nie odbyły". - Porozumienie Jarosława Gowina od początku kwestionowało ten dzień (10 maja - red.), jak również inne majowe terminy - przypomniał. - Szkoda, że nie udało nam się przekonać koalicjanta, aby w sposób spokojny przełożyć wybory na inny termin i zająć się w tym czasie walką z pandemią - dodał.

Sośnierz mówił, że "Porozumienie ma swój udział, że te wybory odbędą się w czasie, w którym będą mogły się odbyć, będzie to bezpieczne i będzie to dobrze przygotowane".

Andrzej Sośnierz: dobrze, że te wybory się nie odbyły
Andrzej Sośnierz: dobrze, że te wybory się nie odbyłyTVN24

"Przyjęty przez ministra model walki, jeśli można to nazwać walką, z koronawirusem jest najgorszym z możliwych"

Sośnierz, który jest lekarzem, komentował też sposób walki rządu z epidemią. Stwierdził, że "przyjęty przez ministra model walki, jeśli można to nazwać walką, z koronawirusem jest najgorszym z możliwych". - Pozwoliliśmy sobie na najdroższy model, który będzie nas najwięcej kosztował, bo w tej chwili nie można wykazać, kiedy w końcu wygaśnie epidemia do takiego poziomu, że możliwe będzie bezpieczne odmrażanie - stwierdził. Według Sośnierza, luzowanie zarządzonych obostrzeń odbywa się "w najgorszym momencie".

"Rządzący z niezrozumiałym uporem brnęli do wyborów. Łamali przy tym wszelkie możliwe standardy"

Kolejny gość programu, rzecznik praw obywatelskich Adam Bodnar, podkreślił, że "nie powinniśmy przechodzić do porządku dziennego z faktem, że wybory się nie odbyły". - Jeśli uznamy, że tak się stało, to będzie to jeszcze większa tragedia dla naszej demokracji - stwierdził.

Podkreślił, że "obywatelom należy się odpowiedź na pytanie, kto za to odpowiada". - Rządzący z niezrozumiałym uporem brnęli do tego, by wybory się odbyły. Łamali przy tym wszelkie możliwe standardy i procedury - przekazywanie danych osobowych, drukowanie kart wyborczych bez podstawy prawnej, niesłuchanie opinii tych, którzy mówili, że nie wprowadza się zmian w prawie wyborczym później niż sześć miesięcy przed wyborami - wyliczał Bodnar.

Zapowiedział, że w ciągu tygodnia stworzy raport na temat wyborów i przedstawi go Państwowej Komisji Wyborczej.

"Być może następuje teraz taki przełom, od którego nie będzie odwrotu"

RPO odnosił się też do stanu demokracji w Polsce. Stwierdził, że "państwo prawa zaczęło zmieniać się na naszych oczach trzeciego grudnia 2015 roku, gdy zaprzysiężone zostały trzy osoby do Trybunału Konstytucyjnego na miejsca, które były już obsadzone". - Gdybyśmy mieli niezależny Trybunał Konstytucyjny i niezależną prokuraturę, to jestem pewien, że byśmy nie dotarli do tego momentu - powiedział.

- Mam obawę, że faktycznie sytuacja stabilności ekonomicznej i tego, że cały czas był wzrost gospodarczy, niższe bezrobocie i transfery socjalne, powodowała, że nie czuliśmy, że coś tracimy, że każdego dnia coś się zmienia, że standardy, do których byliśmy przyzwyczajeni, zaczynają zanikać - wyliczał Bodnar.

A jego zdaniem "powinniśmy się tym przejmować, bo być może następuje teraz taki przełom, od którego nie będzie odwrotu".

Bodnar: być może następuje teraz taki przełom, od którego nie będzie odwrotu
Bodnar: być może następuje teraz taki przełom, od którego nie będzie odwrotuTVN24

"Któryś z komitetów wyborczych może zaskarżyć uchwałę PKW do Sądu Najwyższego"

Goście ostatniej części programu, mecenasi Roman Giertych i Ryszard Kalisz, komentowali uchwałę PKW, o której szef Komisji Sylwester Marciniak poinformował tuż przed ich rozmową. - To rozwiązanie nie ma podstaw w dzisiaj obowiązującym prawie - stwierdził Kalisz i dodał, że w tej sprawie "nie jest optymistą".

Jego zdaniem "jest jedno zgodne z dzisiejszym prawem rozwiązanie, które mogłoby uspokoić sytuację". - To jest zrzeczenie się urzędu przez pana prezydenta - powiedział mecenas. Tłumaczył, że "taki przypadek jest przewidziany przez konstytucję i wtedy pani marszałek ma 14 dni na zarządzenie nowych wyborów, które się odbywają w ciągu 60 dni".

Giertych wskazywał, że los uchwały Państwowej Komisji Wyborczej nie jest jeszcze pewny, bo "któryś z komitetów wyborczych może zaskarżyć ją do Sądu Najwyższego". - Wcale nie jest pewne, czy ta uchwała PKW utrzyma się przed Sądem Najwyższym - stwierdził Giertych.

W rozmowie z Polską Agencją Prasową przewodniczący PKW Sylwester Marciniak stwierdził jednak, że uchwała Komisji jest "ostateczna, prawomocna i nie podlega zaskarżeniu do Sądu Najwyższego”.

Autorka/Autor:ads/ew,adso

Źródło: TVN24, PAP

Źródło zdjęcia głównego: TVN24

Pozostałe wiadomości

Amerykanie głosują we wtorek w wyborach prezydenckich, w których do rywalizacji stanęli Kamala Harris i Donald Trump. Pierwsze wyniki powinny zacząć spływać tuż po zamknięciu lokali wyborczych w Indianie i Kentucky, czyli około północy w Polsce. Te dwa stany to już 19 głosów elektorskich. Godzinę później lokale zostaną zamknięte w pierwszym z "wahających się" i kluczowych stanów, czyli w Georgii. Od godziny 23 na antenie TVN24 i w TVN24 GO program "Czas decyzji. Ameryka wybiera". Wydarzenia z USA relacjonujemy również w tvn24.pl.

Wybory w USA. Wyniki z Indiany i Kentucky na początek. Stawką 19 głosów elektorskich

Wybory w USA. Wyniki z Indiany i Kentucky na początek. Stawką 19 głosów elektorskich

Źródło:
tvn24.pl, PAP

Kamala Harris zaapelowała do Amerykanów o udział w wyborach prezydenckich. - Zachęcam wszystkich do wyjścia z domu - powiedziała w wywiadzie dla stacji radiowej z Georgii. To jeden z wahających się i kluczowych dla wyniku wyborów stanów.

Kamala Harris zabrała głos w dniu wyborów. Mówi o "punkcie zwrotnym"

Kamala Harris zabrała głos w dniu wyborów. Mówi o "punkcie zwrotnym"

Źródło:
PAP

Andrzej Morozowski rozmawiał w "Tak jest" w TVN24 ze swoimi gośćmi na temat wyborów w Stanach Zjednoczonych. Profesor Roman Kuźniar, politolog, przyznał, że "nie da się absolutnie powiedzieć, kto ma większe szanse na zwycięstwo". Wybory z Pensylwanii relacjonowała reporterka Katrzyna Kolenda-Zaleska.

Takiej sytuacji nie było "nigdy w historii", kluczowy stan "podzielony pół na pół"

Takiej sytuacji nie było "nigdy w historii", kluczowy stan "podzielony pół na pół"

Źródło:
TVN24

Policja zatrzymała przy Kapitolu mężczyznę, który miał pochodnię i rakietnicę. "Śmierdział benzyną" - podały służby. W Georgii tymczasowo wstrzymano głosowanie w związku z groźbami zamachów bombowych pochodzącymi z rosyjskich domen. Podobne groźby odnotowano też w innych stanach.

Chciał wejść do Kapitolu z pochodnią i rakietnicą. "Śmierdział benzyną"

Chciał wejść do Kapitolu z pochodnią i rakietnicą. "Śmierdział benzyną"

Źródło:
PAP, Reuters

Trwa głosowanie w wyborach prezydenckich w USA. Języczkiem u wagi może okazać się Pensylwania, w której do zdobycia jest 19 głosów elektorskich. Sondażowe różnice między Kamalą Harris a Donaldem Trumpem mieściły się tu w granicach błędu statystycznego. Według modelu statystycznego analityka Nate'a Silvera, kandydat, który wygra Pensylwanię, ma 98 procent szans na zwycięstwo w wyborach.

Oni mogą zdecydować, kto zostanie prezydentem Stanów Zjednoczonych

Oni mogą zdecydować, kto zostanie prezydentem Stanów Zjednoczonych

Źródło:
PAP, tvn24.pl

Republikański kandydat na prezydenta USA Donald Trump zagłosował w jednym z lokali w miejscowości West Palm Beach na Florydzie. - Mamy cudowny kraj, ale jest to kraj, który ma kłopoty, duże kłopoty. Na wiele różnych sposobów. Musimy to wszystko ogarnąć - mówił później w rozmowie z dziennikarzami. Wieczorem w centrum kongresowym niedaleko swojej posiadłości w tym stanie Trump organizuje wieczór wyborczy.

Donald Trump zagłosował na Florydzie. "Będę pierwszym, który to przyzna"

Donald Trump zagłosował na Florydzie. "Będę pierwszym, który to przyzna"

Źródło:
tvn24.pl

Grupa Mulliez, do której należy sieć sklepów wielkopowierzchniowych Auchan, przedstawiła we wtorek przedstawicielom pracowników proponowany plan zwolnień, który obejmuje łącznie 2389 miejsc pracy we Francji. Spółka uzasadniła swoje plany problemami finansowymi - poinformowała agencja AFP.

Auchan przedstawił plan likwidacji prawie 2400 miejsc pracy

Auchan przedstawił plan likwidacji prawie 2400 miejsc pracy

Źródło:
PAP

W dotkniętej przez powodzie miejscowości Paiporta, która położona jest w prowincji Walencja, pojawiło się cmentarzysko zniszczonych samochodów. Jeden z mieszkańców powiedział, że codziennie przybywa pokrytych błotem aut.

Cmentarzysko samochodów. "Wszystko straciliśmy"

Cmentarzysko samochodów. "Wszystko straciliśmy"

Źródło:
Reuters

IMGW ostrzega przed gęstymi mgłami, które mogą ograniczać widzialność. Alarmy obowiązują w 16 województwach. Sprawdź, gdzie aura będzie groźna.

Prawie cała Polską objęta ostrzeżeniami

Prawie cała Polską objęta ostrzeżeniami

Aktualizacja:
Źródło:
IMGW

We wtorkowym losowaniu Eurojackpot nie padła główna wygrana, co oznacza, że kumulacja rośnie - do 400 milionów złotych. W Polsce odnotowano jedną wygraną czwartego stopnia. Oto liczby, które wylosowano 5 listopada 2024 roku.

Potężna kumulacja w Eurojackpot

Potężna kumulacja w Eurojackpot

Źródło:
tvn24.pl

- Demokratyczna administracja byłaby dla Europy i dla świata, jak sądzę, o niebo lepsza - oceniła w "Faktach po Faktach" w TVN24 doktor Patrycja Sasnal, amerykanistka. Wraz z innymi gośćmi programu komentowała wyścig po fotel prezydenta USA i towarzyszącą mu kampanię. Jak stwierdził Maciej Czarnecki z "Gazety Wyborczej", "smutne jest trochę to, że o ile jest wielka mobilizacja, to głosuje się przede wszystkim przeciwko komuś, przeciwko temu drugiemu obozowi".

Co napędza wyborców obu obozów? "Głosuje się przede wszystkim przeciwko komuś"

Co napędza wyborców obu obozów? "Głosuje się przede wszystkim przeciwko komuś"

Źródło:
TVN24

- Polska ma miejsce w polityce światowej i to dzisiaj słychać. Uważam, że każdy prezydent Stanów Zjednoczonych, ktokolwiek by nim nie był, musi szanować Polskę i jej pozycję w Europie - powiedział w TVN24 senator Koalicji Obywatelskiej Grzegorz Schetyna, były minister spraw zagranicznych i były marszałek Sejmu. Gość "Kropki nad i" mówił też o potencjalnym kandydacie KO w wyborach prezydenckich.

Schetyna: Tak już nigdy nie będzie. Polska ma miejsce w polityce światowej i to dzisiaj słychać

Schetyna: Tak już nigdy nie będzie. Polska ma miejsce w polityce światowej i to dzisiaj słychać

Źródło:
TVN24

W czternastu stanach USA wyborcy nie muszą okazywać dokumentu tożsamości w lokalu wyborczym. Brak tego wymogu jest wykorzystywany do podważania rzetelności procesu wyborczego w Stanach Zjednoczonych. Autorzy dezinformacji uderzają głównie w Kalifornię, gdzie szansę na wygraną ma Kamala Harris. Tłumaczymy, jak wygląda tam weryfikacja wyborców.

"Paranoja wyborów" w Kalifornii? Nie, tam wyborców weryfikują inaczej

"Paranoja wyborów" w Kalifornii? Nie, tam wyborców weryfikują inaczej

Źródło:
Konkret24
Diagnoza, recepta i lekarstwo. Doktor Trump chce drugiej operacji

Diagnoza, recepta i lekarstwo. Doktor Trump chce drugiej operacji

Źródło:
tvn24.pl
Premium

Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji przygotowało projekt rozporządzenia, z którego wynika, że 11 listopada w Warszawie miałby obowiązywać zakaz noszenia broni. Tego dnia w stolicy zaplanowane są uroczystości z okazji obchodów Święta Niepodległości.

Zakaz noszenia broni w Warszawie 11 listopada. Jest projekt rozporządzenia

Zakaz noszenia broni w Warszawie 11 listopada. Jest projekt rozporządzenia

Źródło:
PAP

Główny Inspektor Farmaceutyczny (GIF) wycofał z obrotu na terenie całego kraju dwie serie leku o nazwie Hydroxyzinum Hasco. Nie spełnia on wymagań jakościowych. GIF nadał decyzji rygor natychmiastowej wykonalności.

Dwie serie leku na receptę wycofane z obrotu

Dwie serie leku na receptę wycofane z obrotu

Źródło:
tvn24.pl

Północne regiony Indii od tygodni zmagają się z ekstremalnym smogiem. W stolicy kraju - Nowym Delhi - poziom zanieczyszczenia kilkukrotnie przekracza dopuszczalne normy. Z powodu skali problemu rozważany jest scenariusz wywołania sztucznego deszczu w celu poprawy jakości powietrza.

"Najbliższe 10 dni będzie kluczowych". Chcą wywołać sztuczny deszcz

"Najbliższe 10 dni będzie kluczowych". Chcą wywołać sztuczny deszcz

Źródło:
Reuters

Policjanci z miasta Overland w amerykańskim stanie Missouri przeprowadzili nietypową interwencję w salonie piękności. Pomogli wydostać się zamkniętemu w łazience młodemu jeleniowi. Zwierzę wywołało spore zamieszanie.

Jeleń przemknął przez salon piękności

Jeleń przemknął przez salon piękności

Źródło:
UPI

Recepty na bezpłatne leki dla dzieci i seniorów będą mogli wystawić wszyscy uprawnieni lekarze niezależnie od kontraktu z NFZ - zakłada projekt nowelizacji ustawy, który we wtorek przyjął rząd. Ponadto - zgodnie z regulacją - farmaceuci będą mogli wystawiać refundowane recepty na szczepionki.

Zmiany w wystawianiu recept. Zielone światło z rządu

Zmiany w wystawianiu recept. Zielone światło z rządu

Źródło:
PAP

Policjanci z siedleckiej drogówki zauważyli mężczyznę, który szedł boso wzdłuż drogi krajowej numer dwa. 46-latek był skrajnie wychłodzony. Temperatura jego ciała spadła do 28 stopni Celsjusza, co zagrażało jego zdrowiu.

Szedł boso wzdłuż drogi, był zdezorientowany i wychłodzony

Szedł boso wzdłuż drogi, był zdezorientowany i wychłodzony

Źródło:
PAP

Na jednej z grup facebookowych mieszkańców Bemowa pojawiło się nagranie, na którym widać, jak podczas spaceru kobieta bije dziecko w wózku. Sprawą zajmuje się policja, która zdążyła już zidentyfikować rodzinę dziecka i zapukać do jej drzwi.

Dziecko w wózku bite na ulicy. Sprawą zajmuje się policja

Dziecko w wózku bite na ulicy. Sprawą zajmuje się policja

Źródło:
tvnwarszawa.pl

Poznańscy policjanci poszukiwali dwóch osób, które mogą mieć związek z pożarem, do którego doszło na molo na Jeziorze Strzeszyńskim. Wizerunki nastolatków uchwyciły kamery monitoringu. Funkcjonariusze apelowali o pomoc w ich identyfikacji. Już po kilku godzinach się to udało.

Spłonęło molo na Jeziorze Strzeszyńskim, straty oszacowano na milion. Ustalili tożsamość poszukiwanych

Spłonęło molo na Jeziorze Strzeszyńskim, straty oszacowano na milion. Ustalili tożsamość poszukiwanych

Aktualizacja:
Źródło:
TVN24, KMP Poznań

72-letni ksiądz prałat Lech Lachowicz ze Szczytna, który został brutalnie zaatakowany w minioną niedzielę na plebanii, jest w stanie krytycznym. Zatrzymany 27-latek usłyszał zarzut usiłowania zabójstwa. "Zadał on proboszczowi kilka uderzeń metalowym toporkiem w głowę. Zamierzonego celu nie osiągnął z uwagi na szybkie udzielenie pomocy" - opisano w zarzucie. Jak przekazał rzecznik Prokuratury Okręgowej w Olsztynie Daniel Brodowski, 27-latek przyznał się, że napadł księdza w celach rabunkowych.

"Zadał proboszczowi kilka ciosów toporkiem w głowę". 27-latek z zarzutem usiłowania zabójstwa

"Zadał proboszczowi kilka ciosów toporkiem w głowę". 27-latek z zarzutem usiłowania zabójstwa

Aktualizacja:
Źródło:
tvn24.pl/PAP

Umorzono śledztwo prowadzone przez Prokuraturę Rejonową w Bolesławcu (woj. dolnośląskie) w sprawie pozbawienia wolności Izabeli P. Postępowanie zostało umorzone ze względu na "brak ustawowych znamion czynu zabronionego". Kobieta zaginęła 9 sierpnia 2024 roku na autostradzie A4.

Umorzono śledztwo w sprawie Izabeli P.

Umorzono śledztwo w sprawie Izabeli P.

Źródło:
tvn24.pl, gov.pl

W gdańskim Nowym Porcie, ale nie tylko, słychać było we wtorek rano wybuchy. Jak się później okazało, to była akcja Centralnego Biura Śledczego Policji związana z przestępczością narkotykową.

Uzbrojeni funkcjonariusze i wybuchy w Gdańsku. "Dynamiczna akcja" CBŚP

Uzbrojeni funkcjonariusze i wybuchy w Gdańsku. "Dynamiczna akcja" CBŚP

Źródło:
TVN24, PAP
Adwokaci mieli pomagać "gangowi trucicieli". Wciąż są w zawodzie

Adwokaci mieli pomagać "gangowi trucicieli". Wciąż są w zawodzie

Źródło:
tvn24.pl
Premium

"Czy kobieta może być prezydentem USA? A czy kobieta może być prezydentem Polski? Zobaczymy" - mówiła Beata Szydło na nagraniu opublikowanym we wtorek na platformie X. - Jest pewne, że w Polsce pewnego dnia kobieta zostanie prezydentem - skomentował prezes PiS Jarosław Kaczyński. Odniósł się też do pytania, czy Szydło była brana pod uwagę przez PiS.

Beata Szydło na prezydenta? Kaczyński komentuje

Beata Szydło na prezydenta? Kaczyński komentuje

Źródło:
TVN24

- To pytanie pojawia się cały czas: czy jestem gotów do tego, żeby startować w wyborach prezydenckich? No więc jestem gotów i nie odpuszczę - powiedział we wtorek prezydent Warszawy i wiceprzewodniczący Platformy Obywatelskiej Rafał Trzaskowski. Zastrzegł, że kandydata, który stanie do wyścigu, musi zatwierdzić najpierw Koalicja Obywatelska.

Rafał Trzaskowski "jest gotów" i "nie odpuści"

Rafał Trzaskowski "jest gotów" i "nie odpuści"

Źródło:
TVN24

Europejska Akademia Filmowa ogłosiła listę nominowanych do tegorocznych Europejskich Nagród Filmowych. Trzy nominacje trafiły do filmu polsko-szwedzkiego twórcy Magnusa von Horna "Dziewczyna z igłą", a polska produkcja "W zawieszeniu" Ukrainki Aliny Maksimenko znalazła się wśród nominowanych w kategorii Europejski Film oraz Europejski Film Dokumentalny.

Europejskie Nagrody Filmowe 2024. Polskie akcenty na liście nominowanych

Europejskie Nagrody Filmowe 2024. Polskie akcenty na liście nominowanych

Źródło:
tvn24.pl

Stacja TVN24 w październiku była najchętniej oglądanym kanałem informacyjnym w kraju z 5,83 procent udziału w widowni w grupie ogólnej (widzowie powyżej 4. roku życia) - wynika z danych Nielsen TV Audience Measurement. "Fakty" TVN były najchętniej wybieranym serwisem informacyjnym, a portal tvn24.pl najczęściej czytanym serwisem internetowym stacji telewizyjnej.

Świetne wyniki TVN24, tvn24.pl i "Faktów" TVN. Dziękujemy!

Świetne wyniki TVN24, tvn24.pl i "Faktów" TVN. Dziękujemy!

Źródło:
tvn24.pl

Uroczystą premierę najnowszej odsłony "Listów do M." można podsumować jednym hasłem: niemożliwe nie istnieje, bo przecież nierealne wydawało się, aby szósta część popularnej serii bardziej podobała się widzom niż wszystkie poprzednie. Recenzje po pokazie okazały się jednak wyjątkowo entuzjastyczne.

Plejada gwiazd na premierze świątecznego hitu

Plejada gwiazd na premierze świątecznego hitu

Źródło:
TVN24