Wszyscy radni w Łapach przeciw gender. "Bo tu jest równouprawnienie. Tu jest szlachta od wieków"

Radni o ideologii gender: prowadzi do zniewolenia człowieka i totalitaryzmu
Radni o ideologii gender: prowadzi do zniewolenia człowieka i totalitaryzmu
tvn24
tvn24Radni z Łap ostro wypowiadają się na temat "ideologii" gender

Szkodliwa, niebezpieczna i niepożądana - tak radni z Łap wypowiedzieli się o gender. W piątek przyjęli stanowisko w sprawie obrony dzieci przed tą "ideologią". Jak napisali, jej propagowaniu towarzyszy "agresja i przemoc". Podkreślili także, że "zaprzeczenie tego, co w człowieku naturalne prowadzi do zniewolenia oraz ideowego i faktycznego totalitaryzmu".

Inicjatorem stanowiska był klub PiS, który zwrócił się do pozostałych radnych o jego poparcie ponad podziałami politycznymi. I tak też się stało.

Radni w pełnym składzie (PiS, PO, "Nasze Podlasie"), jednogłośnie przyjęli "Stanowisko w sprawie obrony dzieci przed ideologią gender".

Kobiety na traktory? "Mogą, tylko po co?"

- Wszyscy mają tego dosyć tutaj. Nie dlatego, że to jest środowisko bardzo prawicowe, ale dlatego, że tu jest równouprawnienie. Tu mieszka szlachta od wieków. Tu kobieta zawsze cieszyła się ogromnym szacunkiem. Tu nie ma problemu równouprawnienia, wyszukiwania homoseksualistów. Nie pytamy, kto z kim śpi i dlaczego. Tu chodzi o ideologię narzucania pojęcia płci kulturowej - powiedział w rozmowie z TVN24 Roman Czepe, wiceprzewodniczący klubu radnych PiS. - Przerabialiśmy to już w okresie komunizmu - kobiety na traktory, do hut i do fabryk. Mogą, tylko po co? - dodał.

Stanowisko radnych

Radni, w dokumencie napisali, że "zaprzeczenie tego, co w człowieku naturalne (poprzez dowolność wyboru – ideologicznego, kulturowego itp.) prowadzi do zniewolenia człowieka oraz ideowego i faktycznego totalitaryzmu".

Zaznaczyli, że "propagowaniu ideologii gender niejednokrotnie towarzyszy agresja, przemoc i ideologiczna walka".

Zdaniem radnych, szczególnie widoczne są agresywne ataki na wartości chrześcijańskie. "Niezwykle częste są także ataki na wolność słowa, gdyż zamyka się usta tym, którzy nie godzą się na tę ideologię, na jej rozpowszechnianie, na wprowadzanie do procesu wychowawczego" - czytamy w piśmie.

Radni z Łap sprzeciwili się kierowaniu do szkół i przedszkoli "treści propagujących ideologię gender, demoralizujących nasze dzieci i młodzież". Dodali, że nie chcą, by środki publiczne czy fundusze unijne były przekazywane "do promowania" ideologii gender.

Wspierają głos episkopatu

Stanowisko radnych, jak zaznaczono, jest także wyrazem podziękowania Episkopatowi Polski za stanowcze wystąpienie (zawarte m.in. w liście episkopatu na Niedzielę Świętej Rodziny z końca grudnia 2013 r.) przeciw zagrożeniom płynącym z ideologii gender. Jak podkreślili radni, jest także wyrazem poparcia dla stanowiska rady powiatu w Jaworze. Tamtejszy samorząd jako pierwszy oficjalnie sprzeciwił się wdrażaniu ideologii gender do życia społecznego.

Autor: db//kdj / Źródło: tvn24

Pozostałe wiadomości