Wpadł z ponad 100 kg heroiny

Na czarnym rynku narkotyki warte były 24 mln zł
TVN24Na czarnym rynku narkotyki warte były 24 mln zł

Przemyt 118 kg heroiny o wartości około 24 mln zł udaremnili celnicy na polsko-ukraińskim przejściu w Dorohusku (Lubelskie). Zatrzymano Turka, kierowcę ciężarówki.

- Kierowca ciężarówki, 41-letni obywatel Turcji, został zatrzymany. Obecnie jest przesłuchiwany - poinformował w czwartek rzecznik prasowy Komendanta Wojewódzkiego Policji w Lublinie Janusz Wójtowicz. Ciężarówka oficjalnie przewoziła sprzęt AGD. Celnicy, kierowani przeczuciem, postanowili jednak prześwietlić samochód na tureckich numerach. Na zdjęciach rentgenowskich zobaczyli niejednorodny obraz owiewki kabiny pojazdu i po zbadaniu sprawy, w specjalnej skrytce w dachu, odkryli 269 paczek o różnej wadze, zawierających beżowy proszek. Funkcjonariusze z CBŚ przebadali substancję i potwierdzili, że to heroina.

Rzeczniczka Izby Celnej w Białej Podlaskiej Marzena Siemieniuk powiedziała, że to największa udaremniona próba przemytu narkotyków na polsko-ukraińskim odcinku granicy w województwie lubelskim. Sprawą zajmuje się Centralne Biuro Śledcze. Funkcjonariusze sprawdzają, do kogo miały trafić narkotyki i gdzie zostały wyprodukowane.

Źródło: PAP

Źródło zdjęcia głównego: TVN24

Pozostałe wiadomości