Polska

"Coś, czego nie będzie miał nikt inny". Limuzyna od braci Collinsów na aukcji WOŚP

Polska

Bracia Collis przekazali wyremontowanego Rolls-Royce'a na aukcję WOŚP
Bracia Collis przekazali wyremontowanego Rolls-Royce'a na aukcję WOŚPWOŚP
wideo 2/35

Rolls-royce'a silver shadow z 1975 roku wyremontowanego i zmodyfikowanego w garażu braci Collinsów można wylicytować na aukcji 27. finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. - Ktoś, kto ma odrobinę wolnych funduszy i będzie chciał mieć coś, czego nie będzie miał nikt inny, może sobie takiego rolls-royce'a kupić - mówił we "Wstajesz i wiesz" w TVN24 Rafał Collins.

GRUPA TVN JEST GOSPODARZEM I PARTNEREM 27. FINAŁU WIELKIEJ ORKIESTRY ŚWIĄTECZNEJ POMOCY.

Od początku grudnia trwa zbiórka pieniędzy na internetowych aukcjach w ramach 27. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Na jedną z nich dzięki braciom Collinsom i Mastercard trafił legendarny samochód Rolls-Royce model Silver Shadow.

Samochód o pojemności silnika 6750 cm3 (benzyna) został wyprodukowany w 1975 roku. Bracia Collins wyremontowali go i zmodyfikowali.

Rafał i Grzegorz Collinsowie pochodzą z Legnicy. Wyjechali do Londynu, gdzie otworzyli warsztat samochodowy, w którym zajmują się kompleksową odbudową i tuningiem pojazdów.

"Bardzo fajnie brzmi"

Jak mówił w czwartek we "Wstajesz i wiesz" w TVN24 Grzegorz Collins, początkowo auto miało być prezentem dla brata z okazji narodzin jego syna. - Wyszło tak, że wspólnie z Mastercard i Jurkiem [Owsiakiem - przyp. red.] powstał taki pomysł i go zrobiliśmy. Jest gotowy, jest na aukcji, można go licytować - dodał.

Rafał Collins podkreślił, że wyremontowali i zmodyfikowali auto w taki sposób, by nikt inny drugiego takiego samego nie miał. - Ktoś, kto ma odrobinę wolnych funduszy i będzie chciał mieć coś, czego nie będzie miał nikt inny i będzie chciał wesprzeć Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy, może sobie takiego rolls-royce'a kupić. Do tego rolls-royce'a jest jeszcze bezcenna niespodzianka od Mastercard, która będzie wręczona wraz z autem. Tak że naprawdę warto - zachęcał.

- Bardzo fajnie brzmi, ponieważ ma superwydechy porobione po boku. Nie jest zbyt głośny. Nie chcieliśmy, żeby go było słychać na całej ulicy, ale tę V8 naprawdę bardzo fajnie słychać - zaznaczył Grzegorz Collins.

Dodał, że samochód ma również podświetlany sufit.

- Kilka rzeczy będzie można jeszcze przerobić - podkreślił.

WOŚP coraz bliżej miliarda

27. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy odbędzie się 13 stycznia. Orkiestra zagra pod hasłem "Pomaganie jest dziecinnie proste. Gramy dla dzieci małych i bez focha". Celem zbiórki będzie zakup nowoczesnego sprzętu medycznego dla specjalistycznych szpitali dziecięcych.

Fundacja Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy powstała w 1993 roku. Od tego czasu co roku, na początku stycznia, organizuje wielką zbiórkę pieniędzy. Za zebrane środki kupuje i przekazuje w darze, przede wszystkim szpitalom dziecięcym w Polsce, najnowocześniejszy sprzęt medyczny. Finał WOŚP to jednodniowa zbiórka publiczna, organizowana przez Fundację Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy. W ciągu 26 Finałów fundacja zebrała i przeznaczyła na wsparcie polskiej medycyny ponad 951 milionów złotych.

Dziennikarze TVN24 dla WOŚP
Dziennikarze TVN24 dla WOŚPtvn24

Autor: js//now / Źródło: tvn24

Źródło zdjęcia głównego: WOŚP

Pozostałe wiadomości