Polska

"Nie był w jednym kawałku. Tu nic nie pasowało". Zmontowali go w tydzień, dla WOŚP

Polska

Motocykl można wylicytować w internecieTVN 24
wideo 2/35

Nazywają go "motocyklem z wielu dobrych serc", bo stworzyli go z części, które przekazali im hobbyśli lub które znaleźli w swoich warsztatach. Od tygodnia pracowali pełną parą, by zdążyć na 27. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. W ten sposób na aukcję trafił wyjątkowy egzemplarz motocykla WSK M06 B3 Karburator.

GRUPA TVN JEST GOSPODARZEM I PARTNEREM 27. FINAŁU WIELKIEJ ORKIESTRY ŚWIĄTECZNEJ POMOCY. #WOSPwTVN24

Za renowację motocykla odpowiada Poznańska Grupa Miłośników Motocykli Zabytkowych "Karburator".

Chociaż budowa była planowana od miesięcy, do prawdziwej roboty zabrali się tydzień temu. Zbudowali motocykl zarówno z części, które "walały im się po kątach" w warsztatach, jak i z takich, które otrzymali od sponsorów i od zwykłych ludzi. W sumie maszynę złożono z ponad tysiąca elementów.

Zbudowali motocykl WSK na WOŚP. "To miał być motocykl wielu serc"TVN 24 Poznań

"Motocykl z wielu dobrych serc"

- Motocykl jest złożony z wielu dobrych serc, a dokładniej - z wielu części. To nie był motocykl w jednym kawałku. Tu nic nie pasowało. Zrobiliśmy go w tydzień - cieszy się Julian Kuczyński, jeden z konstruktorów.

On sam wziął tydzień wolnego w pracy. - Koledzy też brali wolne – mówi Kuczyński. Wszystko po to, by zdążyć na 27. Finał WOŚP. Jeszcze w sobotę sukces stał pod dużym znakiem zapytania. Ale pracowali całą noc i udało się, w niedzielę o godzinie 9 motocykl był gotowy.

Skonstruowali motocykl i przekazali go na WOŚPTVN 24 Poznań

Błotniki pomalowano na fabryczny, kremowy kolor, jednak na boczki i bak wybrano błękit, który ma wyróżniać motocykl na tle innych, nadać mu bardziej eksportowy charakter. Nie zabraknie też miejsca na naklejkę Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

LICYTACJA MOTOCYKLA

27. Finał

Fundacja Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy powstała w 1993 roku. Od tego czasu co roku, na początku stycznia, organizuje wielką zbiórkę pieniędzy. Za zebrane środki kupuje i przekazuje w darze, przede wszystkim szpitalom dziecięcym w Polsce, najnowocześniejszy sprzęt medyczny.

Finał WOŚP to jednodniowa zbiórka publiczna, organizowana przez Fundację Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy. W ciągu 26 Finałów fundacja zebrała i przeznaczyła na wsparcie polskiej medycyny ponad 951 mln złotych.

27. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy gra pod hasłem "Pomaganie jest dziecinnie proste. Gramy dla dzieci małych i bez focha". Celem zbiórki jest zakup nowoczesnego sprzętu medycznego dla specjalistycznych szpitali dziecięcych.

ZOBACZ NASZ SPECJALNY SERWIS WOŚP 2019 W TVN24

Autor: sr, fc / Źródło: TVN 24 Poznań

Źródło zdjęcia głównego: WOŚP