Puszka, identyfikator i serduszka. Sprawdź, jak rozpoznać wolontariusza WOŚP

Polska

WOŚP zagra w wielu miastach świataTVN24 BiS
wideo 2/36

14 stycznia zagra po raz 26. Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy. W czasie finału akcji na ulice polskich miejscowości - a także w wielu miejscach za granicą - wyjdzie ponad 120 tysięcy wolontariuszy, by kwestować na rzecz WOŚP. Jak rozpoznać prawdziwego wolontariusza Orkiestry?

Partnerem i gospodarzem 26. Finału WOŚP jest Grupa TVN.

Nieodłącznymi atrybutami każdego wolontariusza 26. Finału WOŚP są:

- puszka 26. Finału WOŚP - co roku wzór jest inny, tym razem dominującym motywem są latawce; - czerwone serduszka - naklejki; - tegoroczny identyfikator.

Wolontariusze, których spotkamy, powinni chodzić przynajmniej w dwie osoby; organizatorzy podkreślają, że ze względów bezpieczeństwa nikt nie powinien kwestować sam.

Szczególnie ważny jest identyfikator. To dzięki niemu możemy mieć pewność, że osoba, do której puszki wrzucamy pieniądze, rzeczywiście jest wolontariuszem. Na identyfikatorze znajdują się: imię, nazwisko i zdjęcie wolontariusza, numer zbiórki, hologram potwierdzający oryginalność identyfikatora, pieczątka Fundacji WOŚP oraz kod QR.

Jurek Owsiak z puszką i identyfikatorem wolontariusza WOŚPFot. Łukasz Widziszowski/WOŚP

Wolontariusze "Zbliż się do Orkiestry"

Już od kilku lat w wybranych miastach w Polsce podczas finałów WOŚP kwestują wolontariusze z przenośnym terminalem, umożliwiającym płatności zbliżeniowe na rzecz WOŚP. Tak będzie również w tym roku. Wolontariusz z terminalem powinien nosić specjalną koszulkę z informacją o tym, że przyjmuje datki przekazywane kartami płatniczymi. Będzie na niej napis "Zbliż się do Orkiestry".

W trosce o bezpieczeństwo transakcji, każdy terminal będzie oznaczony naklejką z hologramem WOŚP. Swoje datki można wpłacać zarówno tradycyjnie, zbliżeniowo, jak również poprzez Blik.

Podczas 26. Finału WOŚP wpłaty za pomocą terminala będzie można dokonać w 116 miejscowościach na terenie całej Polski. Fundacja wyposaży w terminale 350 wolontariuszy.

Wolontariuszka z terminalem płatniczym WOŚPFot. Łukasz Widziszowski/WOŚP

Coraz bliżej miliarda

Fundacja Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy to ciesząca się największym zaufaniem społecznym organizacja pozarządowa w Polsce.

Powstała w 1993 roku - od tego czasu co roku, na początku stycznia, organizuje wielką zbiórkę pieniędzy. Za zebrane środki Fundacja WOŚP kupuje i przekazuje w darze przede wszystkim szpitalom dziecięcym w Polsce najnowocześniejszy sprzęt medyczny.

W ciągu 25 lat Fundacja zebrała i przeznaczyła na wsparcie dla szpitali ponad 830 mln złotych. 2 stycznia 2018 roku fundacja podała, że na dwa tygodnie przed 26. Finałem WOŚP w różnego rodzaju aukcjach i zbiórkach przekroczono próg miliona złotych.

Celem 26. Finału WOŚP jest pozyskanie środków "dla wyrównania szans w leczeniu noworodków".

WSZYSTKIE INFORMACJE O 26. FINALE WOŚP

Autor: tmw / Źródło: tvn24.pl

Źródło zdjęcia głównego: Łukasz Widziszowski/WOŚP

Magazyny:
Raporty: